Jarmark Bożonarodzeniowy w Sierakowicach

niedziela, 16 grudnia 2018 r., 14:29
fot. AL

W niedzielę na sierakowickim Rynku zapachniało świętami Bożego Narodzenia. Odbył się tam bowiem I Jarmark Bożonarodzeniowy. Chętni mogli zakupić świąteczne ozdoby i prezenty, jak i zaopatrzyć się na stoiskach kół gospodyń wiejskich w regionalne potrawy i słodkości. Nie zabrakło też wizyty kaszubskich kolędników, którzy nie szczędzili psot.

To był wyjątkowy dzień na sierakowickim rynku. I Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął tłumy, które z pewnością poczuły atmosferę zbliżających się świąt. Już od godziny 9. chętni mogli zaopatrzyć się w świąteczne potrawy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z Długiego Krza, Gowidlina, Paczewa oraz Kamienicy Królewskiej. Nie zabrakło pierogów, krokietów, zupy grzybowej, czy pysznego grzańca.

Tego dnia można było też kupić ozdoby, m.in. u twórców ludowych. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci - wizyty świętego Mikołaja ze słodkimi upominkami czy karuzeli.

Nie lada atrakcją była wizyta kaszubskich kolędników. I jak to z gwiżdżami bywa nie zabrakło grającego muzykanta, tańczącego chłopa z babą, rozbrykanych diabłów szturchających widłami, kominiarza smarującego sadzą. I było - głośno, wesoło i z humorem.

Kolędnicy z pewnością nie należeli do spokojnych grup, które wyrecytowali swoją kwestię i ładnie podziękowali, wręcz przeciwnie, to rozbrykane towarzystwo starało się jak najwięcej narozrabiać i napsocić. sprawiając przy tym radość mieszkańcom Sierakowic.

I Jarmark Bożonarodzeniowy w Sierakowicach można zatem uznać za udany.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.