Już po raz czwarty mikołaje przemierzyły Kartuzy na rowerach

niedziela, 16 grudnia 2018 r., 20:17
fot. MD-Z

W niedzielne przedpołudnie na ulicach Kartuz podziwiać można było kolorowy świąteczny orszak cyklistów. Już po raz czwarty grupa Rowerowe Kaszuby zorganizowała Mikołajową Paradę Rowerów. Tradycyjnie wydarzenie to było jednym z elementów Santa Run.

Elfy, śnieżynki, piernikowy ludek, bałwanek i kilkudziesięciu mikołajów - łącznie około sześćdziesięciu osób odpowiedziało na zaproszenie grupy Rowerowe Kaszuby i w niedzielę wzięło udział w kolejnej edycji Mikołajkowej Parady Rowerów w Kartuzach.

- Bardzo cieszymy się, że nasza inicjatywa spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Cel, który przyświeca naszej grupie to integracja środowiska kaszubskich pasjonatów dwóch kółek, jak również promowanie bezpieczeństwa na drogach. Chcemy pokazywać, że jazda na rowerze to wspaniała alternatywa na spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny. Mikołajowa parada ma służyć właśnie integracji pokoleń, ale też wspólnej zabawie. Ogromnie cieszmy się, że wszyscy się tak zaangażowali i pięknie poprzebierali. Już dziś zapraszamy na kolejną imprezę za rok - podkreślali Natalia i Robert Lewandowscy, organizatorzy przejazdu.

Uczestnicy parady spotkali się na promenadzie i stamtąd przez ulicę Chmieleńską w kierunku Zamkowej ruszyli do centrum miasta. Paradę zakończono w Parku Solidarności. Tradycyjnie paradzie towarzyszyły konkursy na najlepsze przebranie, najlepiej przystrojony rower i na najliczniejszą rodzinę. Nagrodę dla najliczniejszej rodzinki otrzymali Trybowie. Dwie równorzędne nagrody przyznano za najciekawsze przebranie - otrzymały je Sylwia Troka i Dorota Wydrowska. Laury za najciekawiej przystrojony rower powędrowały do Aleksandry i Amelki Drewniak.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.