Jak wykorzystać spiek kwarcowy w aranżacji wnętrz?

poniedziałek, 17 grudnia 2018 r., 10:13
fot. internet

Płyty kwarcowe Laminam niosą za sobą nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wszystko dzięki doskonałym parametrom technicznym oraz niewątpliwym walorom estetycznym. Jak i gdzie wykorzystuje się spieki kwarcowe? Zachęcamy do lektury!

Spiek kwarcowy - wnętrzarskie odkrycie ostatnich lat

Wielkoformatowe płyty ze spieków kwarcowych idealnie wpasowały się we współczesne trendy wnętrzarskie. Ich najważniejszą zaletą jest wielofunkcyjność (możliwość zastosowania w różnego typu wnętrzach, ogrodach, na tarasach) oraz wytrzymałość (odporność na ścieranie, zginanie, promieniowanie UV itd.). Co więcej, płyty kwarcowe są produktem w pełni ekologicznym, który może być poddany procesowi recyklingu.

Spiek świetnie sprawdza się jako element dekoracyjny wnętrz. Stosuje się go samodzielnie albo w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak drewno, kamień, szkło czy ceramika. W ofercie firmy FRANKO znaleźć można szeroką gamę spieków kwarcowych włoskiego producenta Laminam. Poszczególne płyty różnią się kolorem, motywem, fakturą i grubością. Dzięki temu z łatwością można dopasować produkt do własnych potrzeb aranżacyjnych.

Płyty kwarcowe do łazienki i kuchni

Marmurowe blaty w łazience lub kuchni, to marzenie wielu z nas. Niestety, nie zawsze możemy sobie na nie pozwolić. Ciekawą alternatywą jest lekki spiek kwarcowy. Płyty z serii VENATO idealnie imitują naturalny marmur, ale w odróżnieniu od niego są bardziej odporne na wilgoć.

Elastyczne płyty wykonane ze sprasowanych surowców mineralnych, to dobry materiał do obróbki. Prawidłowo przeprowadzony montaż spieków kwarcowych daje gwarancję nieskazitelnego wyglądu powierzchni przez wiele kolejnych lat. Płyty kwarcowe Laminam, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią naturalność i prostotę. Na uwagę zasługują spieki kwarcowe z linii LEGNO VENEZIA, które do złudzenia przypominają naturalne drewno.

Szlachetne spieki sprawdzą się w kuchni, zarówno tej nowoczesnej, jak i inspirowanej stylem rustykalnym czy retro. Wykonuje się z nich blaty, wyspy kuchenne, a także całe ściany i podłogi. Dużą popularnością cieszą się niezwykle efektowne fronty meblowe ze spieków kwarcowych Franko Frolam. Dzięki swym właściwościom mogą być stosowane w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Mimo tego, że płyty kwarcowe są bardzo cienkie (3-12 mm), ich powierzchnia nie ściera się, nie kruszy, ani nie odbarwia w kontakcie z żywnością.

Spieki kwarcowe na salonach

Kamienna posadzka w salonie? Czemu nie! Do wyboru mamy wiele rodzajów płyt kwarcowych imitujących kamień. We wnętrzach w stylu loftowym i industrialnym sprawdzą się spieki wyglądem przypominające matowy beton (np. linia Pietra Di Savoia Grigia), metal (linia Metalli) czy na przykład czarny węgiel (Blend Nero). Centrum Kamienia FRANKO oferuje spieki kwarcowe do obudowy kominka, oklejenia schodów, parapetów czy drzwi.

Podsumowując, z pomocą spieków kwarcowych zaaranżujesz przytulny salon, sypialnię, stylowe przydomowe SPA oraz klimatyczne patio. Płyty kwarcowe doskonale sprawdzają się w roli blatów recepcyjnych. Są powszechnie wykorzystywane do wykańczania elewacji budynków, chodników, basenów, a nawet... tuneli drogowych.

Jeśli wciąż zastanawiasz się, który rodzaj płyt ze spieków kwarcowych najlepiej sprawdzi się w Twoim domu lub miejscu pracy, zachęcamy do kontaktu z firmą FRANKO. Grono ekspertów służy fachową pomocą w zakresie doboru płyt kwarcowych LAMINAM oraz ich montażu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.