Kaszubski Dwór zmienia się w Centrum Usług Społecznych. Trwa przebudowa

wtorek, 18 grudnia 2018 r., 16:32
fot. nadesłane/UM Kartuzy

W Kaszubskim Dworze, dawnej siedzibie centrum kultury i biblioteki, trwają intensywne prace związane z przebudową obiektu. Powstanie tam Klub Integracji Społecznej oraz Centrum Usług Społecznych. Inwestycja jest realizowana w w ramach Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz. Jej koszt to ponad 6,6 mln zł.

W ramach zadania budynek Kaszubskiego Dworu zostanie zaadaptowany na potrzeby Centrum Usług Społecznych i Klub Integracji Społecznej. Prace obejmują nie tylko sam budynek, ale również teren podwórza. Wszystko realizowane jest pod nadzorem konserwatorskim, zgodnie z wymogami określonymi przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Prace ruszyły we wrześniu. Inwestycja zakłada m.in. przebudowę pomieszczeń wewnątrz dworu, renowację budynku z zewnątrz, budowę szybu dla windy. Teren podwórza za budynkiem zostanie uporządkowany i podzielony na kilka stref. Pojawią się tam m.in. elementy małej architektury, zostaną posadzone krzewy.

Zadanie jest realizowane w ramach Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz. Projektem objęto m.in. parki w mieście, modernizację Rynku i deptaku, jak również stworzenie nowej siedziby biblioteki na nowym dworcu.

Do przetargu na realizację zadania stanęły dwie firmy. Najkorzystniejszą ofertę zaproponował zakład usług remontowo-budowlanych Apollo z Nowej Wsi Kościerskiej. Wartość zadania to 6.629.998, 89 zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.