Zwycięstwo GTS Pruszcz Gdański w turnieju Somonino CUP

czwartek, 20 grudnia 2018 r., 10:13
fot. nadesłane

W sobotę na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej, zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2006 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już ósmy turniej z cyklu Somonino CUP.

Udział w zawodach wzięło 11 drużyn (Piaski Wąglikowice nie dotarły na turniej) z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

Grupa A
1. GTS Pruszcz Gdański
2. Sporting Leźno
3. AP Sokół Kosakowo
4. FC 2007 Gowidlino

Grupa B
1. GTS II Pruszcz Gdański
2. FC Gowidlino
3. UKS Motławę Suchy Dąb
4. Zaspa Gdańsk

Grupa C
1. AP Energa Gryf Słupsk
2. GKS Morena Gdańsk
3. UKS Przyjaźń
4. Piaski Wąglikowice (nie dotarły na turniej i ich mecze zostały zweryfikowane jako walkowery dla przeciwników)

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów od miejsca 9-11, które rozegrano systemem każdy z każdym. Oba swoje spotkania po 2:1 wygrywał UKS Przyjaźń zdobywając dziewiąte miejsce, zaś KP Zaspa Gdańsk pokonał FC 2007 Gowidlino 1:0 zajmując miejsce dziesiąte.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe, które w większości były bardzo zacięte. Pierwszy z nich zakończył się wynikiem bezbramkowym i w rzutach karnych Sporting Leźno pokonał FC Gowidlino 3:2. W kolejnym spotkaniu doszło do niespodzianki, gdyż zwycięzca swojej grupy AP Energa Gryf Słupsk przegrał z UKS Motławą Suchy Dąb 0:1.

W trzecim meczu rozpędzony GTS Pruszcz Gdański rozbił AP Sokół Kosakowo 6:0. Zaś ostatni pojedynek tej fazy znów przyniósł sporo emocji i po wyrównanym meczu druga drużyna z Pruszcza pokonała GKS Morenę Gdańsk 1:0.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. AP Energa Gryf Słupsk pokonał FC Gowidlino 2:1, zaś GKS Morena Gdańsk wygrała z AP Sokół Kosakowo 1:0.

Mecze decydujące o awansie do finału stały na bardzo dobrym poziomie. Wpierw rozkręcająca się z meczu na mecz drużyna UKS Motława Suchy Dąb po zaciętym pojedynku pokonała "prowadzący grę" Sporting Leźno 1:0, zaś w drugim meczu półfinału doszło do bratobójczego pojedynku dwóch drużyn GTS Pruszcz Gdański, z którego zwycięsko wyszła "jedynka" wygrywając 2:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme FC Gowidlino pokonało AP Sokół Kosakowo 4:0. Miejsce piąte zajął AP Energa Gryf Słupsk pokonując GKS Morenę Gdańsk 1:0.

Najciekawszym meczem całego turnieju była walka o najniższy stopień podium. GTS II Pruszcz Gdański prowadził już 2:0 ze Sportingiem Leźno, ale ambitna drużyna z gminy Żukowo potrafiła doprowadzić do wyrównania i dopiero w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Pruszcza wygrywając 3:2.

Mecz finałowy jak przez cały turniej był popisem drużyny GTS Pruszcz Gdański, która pokonała UKS Motławę Suchy Dąb 2:0.

Składy medalistów:
1. GTS Pruszcz Gdański - Franciszek Sadowski, Krystian Niepsuj (8), Tomasz Rapińczuk, Oliwier Kowalski (4), Oskar Siemko (6), Jeremi Liszewski, Konrad Walczak (2)
2. UKS Motława Suchy Dąb - Maciej Ziewiec (1), Maciej Sasnal (1), Kacper Kowalski, Jakub Samuszewski, Marcin Sasnal (2), Mateusz Wojdyr, Oliwier Jankowski, Ksawery Krefta
3. GTS II Pruszcz Gdański - Seweryn Grabowski, Kajetan Łowicki (1), Gracjan Hinca (3), Mateusz Łaski, Krzysztof Magrian (1), Filip Armatowski (1), Ignacy Uruski (2), Dominik Więcek

Klasyfikacja końcowa:
1. GTS Pruszcz Gdański
2. UKS Motława Suchy Dąb
3. GTS II Pruszcz Gdański
4. Sporting Leźno
5. AP Energa Gryf Słupsk
6. GKS Morena Gdańsk
7. FC Gowidlino
8. AP Sokół Kosakowo
9. UKS Przyjaźń
10. KP Zaspa Gdańsk
11. FC 2007 Gowidlino
12. Piaski Waglikowice

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Krystian Niepsuj (GTS Pruszcz Gdański)
- najlepszy bramkarz : Franciszek Sadowski (GTS Pruszcz Gdański)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Marcin Sasnal (UKS Motława Suchy Dąb)

Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.