Kiełpino. Otwarcie nowej sali w żłobku Gucio

czwartek, 20 grudnia 2018 r., 12:04
fot. nadesłane

W piątek oddano do użytku nową część żłobka "Gucio" w Kiełpinie. W obecności nauczycieli, rodziców i dzieci nastąpiło uroczyste otwarcie nowej sali przeznaczonej dla dwudziestu maluszków.

Uroczystość rozpoczęto od przecięcie wstęgi przez Dyrektorkę żłobka Magdalenę Sikora oraz rodziców. W dalszej części spotkania proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła ks. Arkadiusz Okrój dokonał poświęcenia pomieszczeń przeznaczonych dla dzieci w wieku od 4 miesięcy do 3 lat. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia były również okazją do podzielenia się opłatkiem i wspólnego zaśpiewania kolęd.

W kolejnej części odbyło się pasowanie na żłobkowicza. Rodzice wraz z dziećmi złożyli uroczyste ślubowanie.

Dyrektor Magdalena Sikora - dużym, kolorowym, zaczarowanym lizakiem dokonała aktu pasowania. Przysięga została przypieczętowana odciskiem palca maluszka na pamiątkowej tablicy. Rodzice mieli natomiast za zadanie wypicie soku z cytryny, po którym mieli uśmiechnąć się do swego dziecka.

Po pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Maluszki wspólnie z rodzicami wzięły udział w zabawie i zatańczyły do piosenki pt. "Tupu tup po śniegu" i "My jesteśmy krasnoludki". Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci jak i rodziców.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.