Sukces licealisty z Kartuz w konkursie pt."Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

piątek, 21 grudnia 2018 r., 12:35
fot. nadesłane

W czwartek 13 grudnia w Gdańsku odbyły się rejonowe eliminacje w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego, "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Patryk Kąkol, uczeń I LO w Kartuzach wywalczył awans do etapu wojewódzkiego.

Do eliminacji drugiego etapu zostało wytypowanych trzech uczniów z kartuskiego LO: Patryk Kąkol, Patryk Dawidowski i Aleksander Lisowski.

Konkurs łącznie składa się z czterech etapów. Obecnie zostały przeprowadzone dwa: szkolny i rejonowy. 28 marca odbędą się zmagania na poziomie wojewódzkim. Jego laureaci w czerwcu zmierzą się ze sobą w ostatnim czwartym etapie centralnym, który wyłoni ostatecznego zwycięzce.

Konkurs odbywa się po raz dwudziesty czwarty, a tegoroczna tematyka obejmuje lata 1922- 1956, a więc od traktatu ryskiego do żołnierzy niezłomnych.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia. Popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego.

Honorowy patronat nad Konkursem sprawują Stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka.

oprac.SG/nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.