Egiertowo. Spłonął domek letniskowy - ofiarą pies

piątek, 28 grudnia 2018 r., 08:42
fot. nadesłane/OSP Hopowo

Cztery jednostki straży pożarnej walczyły w czwartkowy wieczór z pożarem domku letniskowego typu holenderskiego w Egiertowie. Osoby przebywające wewnątrz obiektu zdążyły opuścić go jeszcze przed przybyciem strażaków. W pożarze zginął jednak pies.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał w czwartek tuż przed godziną 11.

Jak informuje st. kpt. Marek Szwaba, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów wnętrze domku letniskowego w znaczącej części znajdowało się w płomieniach, a pożar się rozprzestrzeniał. Spaleniu uległa konstrukcja palna obiektu, znajdujące się wewnątrz meble oraz sprzęt AGD, RTV i instalacja elektryczna. Straty wstępnie oszacowano na około 35.000 zł.

Osoby znajdujące wewnątrz domku zdążyły go opuścić przez przyjazdem strażaków. W pożarze zginął jednak pies.

Jako prawdopodobną przyczynę pożaru się podaje powstanie ognia od czynnego kominka grzewczego.

W działaniach gaśniczych wzięli udział strażacy z OSP Hopowo, OSP Egiertowo, OSP Somonino i JRG Kartuzy. Akcja trwała nieco ponad 1,5 godziny.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.