Trwa budowa kładki przy ul. 3 Maja

piątek, 28 grudnia 2018 r., 10:11
fot. internet/UM Kartuzy

Prace przy budowie kładki pieszo-rowerowej nad torami przy ul. 3 Maja trwają. Obiekt będzie miał ponad 33 metry długości. Koszt zadania to prawie cztery miliony złotych. Zakończenie prac zaplanowano na 2019 rok.

Budowę kładki rozpoczęto w lipcu. Ścieżka prowadząca z Kartuz do Grzybna zostanie połączona z ul. Słoneczną, biegnąc w stronę centrum miasta.

W ramach inwestycji powstaje ciąg pieszo-rowerowego o łącznej długości około 51 m, biegnący od strony Grzybna wraz z podłączeniem do istniejącej ścieżki, a także chodnik z kostki betonowej z podłączeniem do ulicy Słonecznej i kładka dla pieszych i rowerzystów nad torem linii kolejowej nr 229 o długości 33,6m. Prócz tego powstanie kanalizacja deszczowa odprowadzająca wodę z kładki, podłączona do istniejącej kanalizacji w ul. 3 Maja.

Kładka ma być efektownie oświetlona i dobrze zabezpieczona. Inwestycja jest realizowana dzięki dotacji ze środków unijnych. Koszt zadania to około czterech milionów złotych.

Inwestycja ma zostać ukończona najpóźniej w kwietniu 2019 roku.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.