Czy car sharing jest bezpieczny?

niedziela, 30 grudnia 2018 r., 10:32
fot. nadesłane

Bez wątpienia zakup własnego samochodu jest olbrzymim wydatkiem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Właśnie dlatego banki czy firmy umożliwiają wzięcie kredytu i spłacanie go w ratach, albo korzystanie z opcji leasingu. Jakiś czas temu pojawił się jednak i inny, tańszy sposób użytkowania wozów - "car sharing", czyli wspólne użytkowanie samochodów. Zapewne wiele osób miałoby ochotę skorzystać z takiej możliwości, jednak zastanawiają się czy to bezpieczne! Jak wygląda car sharing w Łodzi?

Czym dokładnie jest car sharing?

Wiele osób będzie zapewne zaskoczonych, że istnieje coś takiego jak car sharing. Wspólne dzielenie wozów z innymi osobami, które nie należą do naszej rodziny, czy też najbliższych przyjaciół, wydaje się co najmniej dziwne. W praktyce jednak z opcji takiej korzysta już całkiem pokaźne grono osób, a kolejne przekonują się powoli do tego pomysłu. Tak naprawdę pod pojęciem tym kryje się bowiem model biznesowy wypożyczalni samochodów, w których możliwe jest wypożyczanie aut nawet na jakiś krótki okres czasu. Jeśli musimy tylko pojechać gdzieś i wrócić, można nawet wypożyczyć samochód na godzinę!

Car sharing a bezpieczeństwo

Z pewnością nie mamy wpływu na to kto przed nami korzystał z pojazdu i nie możemy mieć pewności, że samochód taki jest w pełni sprawny. Kto się na tym zna, zapewne wszystko sprawdzi przed wypożyczeniem, ale niewiele jest osób, które są w stanie zweryfikować wszystko natychmiast, od razu. Jednak warto mieć na uwadze, że nie pożyczamy auta z żadnego podejrzanego źródła, lecz z profesjonalnej wypożyczalni, która dba o swoje pojazdy. Są one dokładnie sprawdzane przed wypożyczeniem i po nim, dlatego nie umknie żadna wada, która na pojeździe powstała. Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, jest to olbrzymi plus takiego rozwiązania. Możemy też z łatwością korzystać z takiej wypożyczalni, w której pożyczał już pojazd ktoś znajomy, albo która cieszy się najlepszą opinią w przestrzeni internetowej.

Oferta car sharing w Łodzi

W tej chwili oferty typu car sharing można znaleźć w większości wielkich miast w Polsce - i w licznych małych miastach. To świetna opcja na przykład dla turystów, którzy nie chcą brać ze sobą auta, bo na przykład taniej i szybciej mogą przybyć gdzieś samolotem czy pociągiem. Jeśli chcą jednak później sporo pozwiedzać i nie martwić się kwestią autobusów czy odległości, wykorzystują możliwość jaka stoi za car sharingiem. Oferty car sharing z Łodzi są zróżnicowane i solidne. Można pożyczyć większe i mniejsze pojazdy różnego typu - w zależności od tego co komu jest w danej chwili najbardziej potrzebne. Każdy z łatwością znajdzie w ofercie to, co najbardziej przypadnie mu do gustu - od aut przede wszystkim wytrzymałych, aż po te, które charakteryzują się przede wszystkim elegancją. Oferty można oczywiście znaleźć w przestrzeni internetowej i szybko sprawdzić opinie internautów na ich temat. Wystarczy wpisać hasło "car sharing łódź" w okno wyszukiwarki, by otrzymać wiele interesujących odpowiedzi na swoje zapytanie.

Artykuł powstał przy współpracy z TrafiCar - firmą oferującą car sharing Łódź. Więcej na TrafiCar.pl.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.