Zwycięstwo Bytovii w turnieju piłki nożnej halowej 2005

niedziela, 30 grudnia 2018 r., 18:32
fot. nadesłane

W przedświąteczną sobotę 22 grudnia na hali w Kiełpinie, odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2005 i młodszych, przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to dziesiąty turniej z cyklu Somonino CUP. Zwycięstwo odniósł zespół MKS Bytovii.

W rozgrywkach udział wzięło 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

Grupa A
1. Amator Kiełpino - 9 pkt
2. GKS Żukowo - 4 pkt
3. GTS II Pruszcz Gdański - 2 pkt
4. UKS Motławie Suchy Dąb - 1 pkt

Grupa B
1. GTS Pruszcz Gdański - 9 pkt
2. GKS Morena Gdańsk - 6 pkt
3. MKS Bytovia Bytów - 3 pkt
4. Amatorowi II Kiełpino - 0 pkt

Grupa C
1. Salos Słupsk - 7 pkt
2. Olimpia Osowa - 7 pkt
3. GTS Sparta Wiślinka - 3 pkt
4. SP Przyjaźń - 0 pkt

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12. Pierwszy mecz pomiędzy drugimi drużynami GTS II Pruszcz Gdański i Amatorem II Kiełpino zakończył się remisem 1:1 i by wyłonić zwycięzców potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Kiełpina wygrywając 2:0. Drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem SP Przyjaźń nad Motławą Suchy Dąb 3:0.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinałowe, które były niezwykle zacięte. W pierwszym spotkaniu GKS Morena Gdańsk pokonała GKS Żukowo 1:0. W drugim doszło do sporej niespodzianki, gdyż zwycięzca swojej grupy Salos Słupsk zremisował z Bytovią Bytów 1:1, by następnie ulec w rzutach karnych 1:2.

W trzecim meczu Amator Kiełpino, który przeszedł przez fazę grupową jak burza, męczył się ze Spartą Wiślinka wygrywając zaledwie 1:0. W ostatnim spotkaniu tej fazy mający komplet zwycięstw GTS Pruszcz Gdański zaledwie zremisował z Olimpią Osowa 1:1, by dopiero w rzutach karnych wygrać 4:3.

Następnie odbyły się mecze o najniższe pozycje. W meczu o miejsce jedenaste GTS II Pruszcz Gdański pokonał Motławę Suchy Dąb 1:0, zaś miejsce dziewiąte zajęła SP Przyjaźń pokonując Amatora II Kiełpino 3:0.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu GKS Żukowo pokonał Salosa Słupsk 1:0, zaś w drugim Olimpia Osowa rozbiła Spartę Wiślinka 4:0.

Mecze decydujące o awansie do finału były bardzo zacięte. W pierwszym wyraźnie rozkręcająca się Bytovia Bytów pokonała GKS Morenę Gdańsk 1:0. Drugie spotkanie rozegrane pomiędzy Amatorem Kiełpino a GTS Pruszcz Gdański przyniosło jeszcze więcej emocji, gdyż "goniący" wynik zawodnicy z Pruszcza przegrywali już 0:2 by wyrównać na 2:2. W serii rzutów karnych lepsi okazali się jednak gospodarze wygrywając 3:2.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Salos Słupsk pokonał Spartę Wiślinka 2:0. Miejsce piąte zajęła Olimpia Osowa pokonując po zaciętym meczu GKS Żukowo.

Drużyny grające o miejsce trzecie spotkały się już w fazie grupowej i znów zwycięstwo 1:0 odniosła drużyna GTS Pruszcz Gdański pokonując GKS Morenę Gdańsk.

W meczu finałowym zwycięstwo odniosła Bytovia Bytów, która pokonując 2:0 Amatora Kiełpino została typową drużyną turniejową rozkręcającą się z meczu na mecz.

Składy medalistów:
1. MKS Bytovia Bytów - Piotr Wójcik, Jakub Paszki, Maciej Trzebiatowski, Filip Byczkowski (5), Jakub Dargas, Jan Kropidłowski (3), Kacper Wichert, Robert Szymański (1), Bartosz Koszela
2. Amator Kiełpino - Tomasz Zwara, Nikodem Grosz (1), Nikodem Szreder, Kewin Kuźmiński (5), Łukasz Plichta (1), Błażej Arendt (3), Marcin Wroński (8), Kamil Plichta, Albert Elgert
3. GTS Pruszcz Gdański - Filip Mamiński, Mateusz Umiński, Igor Kłodnicki, Szymon Kruczyński (6), Marcel Łakomy (1), Dawid Kwaśniak (2), Kryspin Gołuński

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS Bytovia Bytów
2. Amator Kiełpino
3. GTS Pruszcz Gdański
4. GKS Morena Gdańsk
5. Olimpia Osowa
6. GKS Żukowo
7. Salos Słupsk
8. GTS Sparta Wiślinka
9. SP Przyjaźń
10. Amator II Kiełpino
11. GTS II Pruszcz Gdański
12. UKS Motława Suchy Dąb

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Marcin Wroński (Amator Kiełpino)
- najlepszy bramkarz : Marcin Skiba (GKS Morena Gdańsk)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Filip Byczkowski (MKS Bytovia Bytów)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.