Szkoła w Chwaszczynie już po termomodernizacji

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 15:04
fot. nadesłane

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie. Budynek jest teraz przede wszystkim cieplejszy, ale też bardziej estetyczny.

W ramach prac wykonane zostało kompleksowe docieplenie ścian. Wymieniono niektóre okna i drzwi. Zmodernizowano także instalacje grzewcze, zamontowano ekologiczne źródła ciepła oraz zmodernizowano oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne na źródła światła LED.

Wykonano także instalację solarną na dachu budynku szkoły, przyłącze instalacji gazowej, a także 26 gruntowych kolektorów pionowych sond geotermalnych. Prace wykonała firma RenCraft Sp. z o.o. z Bydgoszczy.

Wartość zadania, w skład którego wchodzi modernizacja czterech szkół (Skrzeszewo, Pępowo, Leźno i Chwaszczyno), wynosi około 6,3 mln zł. Z tego prawie 2,7 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.