Uczennice z kartuskiego technikum finalistkami ogólnopolskiego konkursu

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 18:38
fot. nadesłane

W Zespole Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych w Bydgoszczy odbył się finał IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w którym wzięło udział 65 uczniów z 32 szkół z całej Polski. Uczennice ZSZiO w Kartuzach Joanna Łaszewska i Ewelina Damaszk otrzymały tytuł finalistek konkursu.

Tegoroczny temat przewodni pt."Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy" wpisał się mocno w cechę pożądaną dla każdego absolwenta szkoły ekonomicznej, potencjalnego kandydata na stanowisko menedżera. Joasia i Ewelina udowodniły swoim sukcesem, że mogą taką funkcję pełnić w życiu zawodowym.

Uczennice w trzech etapach tej olimpiady wykazały się swoją profesjonalną wiedzą i umiejętnościami z takich przedmiotów jak: podstawy ekonomii, rachunkowość, statystyka, marketing, informatyka, analiza ekonomiczna przedsiębiorstw, elementy prawa i język angielski zawodowy. Otrzymały one tytuł finalistek i zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na kwalifikacje A36.

Organizatorem olimpiady było Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

Uczennice do finału olimpiady przygotowywali: z języka angielskiego zawodowego - Joanna Wenta, z informatyki - Ryszard Kąkol natomiast opiekunem naukowym była Małgorzata Klasa.

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.