Andrzej Dawidowski nowym wiceprzewodniczącym w kartuskiej radzie

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 19:06
fot. MD-Z

Podczas piątkowej sesji radni dokonali wyboru radnego, który będzie pełnił funkcję trzeciego wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Wybrano na to miejsce Andrzeja Dawidowskiego.

Przypomnijmy, że na pierwszej sesji kadencji 2018-2023 kartuscy radni dokonali zmian w statucie gminy Kartuzy. Zgodnie z nim radą kierować ma przewodniczący i troje wiceprzewodniczących. Tak było również w ubiegłej kadencji, jednak gdy ta dobiegała końca, decyzją rajców w prezydium rady zasiadać miało dwóch wiceprzewodniczących. Zmiany wówczas uzasadniano m.in. względami oszczędnościowymi.

Przewodniczący Mariusz Treder zgłosił na trzeciego wiceprzewodniczącego kandydaturę Andrzeja Dawidowskiego. Głosowanie odbyło się drogą tajną. Wybór nowego członka prezydium poparło 14 osób, przeciw zagłosowało siedem osób.

- Dziękuję za oddane głosy, myślę, że współpraca będzie owocna. Tych, których nie przekonałem myślę, że przekonam. Mam nadzieję, że kadencja pięcioletnia minie w składzie takim, jakim jesteśmy, a ja dam radę w nowej funkcji - mówił Andrzej Dawidowski.

Podczas piątkowej sesji dokonano też zmian w komisjach stałych. Komisję ds. oświaty i spraw społecznych rozdzielono na dwie odrębne. Przewodniczącym komisji oświaty został Andrzej Borzestowski. Jej członkami zostali również Mirosław Paczoska, Wioletta Stoltmann oraz Paweł Szlas. Przewodniczącym komisji społecznej został z kolei Paweł Szlas, jej członkami zostali Klaudia Kałużna i Mariusz Treder.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.