W 2018 roku padł kolejny rekord wśród pasażerów PKM

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 19:14
fot. archiwum

W grudniu na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej padł kolejny rekord. W 2018 roku pociągami PKM podróżowało łącznie ponad cztery miliony pasażerów.

Regularnie wzrasta liczba osób, które zainteresowane jako środek transportu wybierają pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Minęły trzy lata od momentu uruchomienia linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Liczba jej pasażerów regularnie wzrasta. 27 grudnia Urząd Marszałkowski w Gdańsku odnotował kolejny rekord. Do PKM wsiadł czteromilionowy pasażer.

- Ten wynik pokazuje jak duży jest potencjał Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Cieszę się, że frekwencja stale wzrasta, to zasługa dobrych decyzji, m.in. wprowadzenia cyklicznego rozkładu jazdy, stabilnej oferty przewozowej na trasach regionalnych z Kartuz i Kościerzyny oraz otwarcia nowych przystanków Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny. Mijający rok pokazuje, że z PKM chętnie korzystają nie tylko pracownicy i turyści, ale też studenci trójmiejskich uczelni. Wielu z nich dojeżdża z Kartuz lub wynajmuje mieszkania w pobliżu przystanków PKM. Dziękujemy pasażerom za zaufanie - mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Liczba pasażerów korzystających z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej stale wzrasta. W 2016 roku liczba pasażerów PKM wyniosła 2 mln, a w 2017 już 3 mln pasażerów. 2018 rok kończy się wynikiem 4 mln pasażerów.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.