Sukces kartuskich licealistów w konkursie o grudniu 70'

środa, 2 stycznia 2019 r., 10:23
Natalia Wolska z opiekunem Edytą Januszewską Natalia Wolska z opiekunem Edytą Januszewską fot. nadesłane

W rocznicę wydarzeń grudniowych w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbył się finał IX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Grudzień 70 na Pomorzu Gdańskim". Natalia Wolska uczennica LO na Klasztornej zajęła IV miejsce i uzyskała tytuł Laureata w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs skierowany był do uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych, którego celem jest poznanie genezy, przebiegu i skutków Rewolty Grudniowej.

W finale konkursu zostali wyróżnieni również Marcin Markowski i Jakub Formela z Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach, Martyna Klinkosz z I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiego w Kartuzach oraz Amelia Bobkowska z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach.

oprac. SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.