Trudne warunki na drogach. Zderzenie dwóch aut w Rybakach

środa, 2 stycznia 2019 r., 11:13
fot. MD-Z

W środowe przedpołudnie doszło do zderzenia dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 20. Droga była przez pewien czas zablokowana. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo.

Przed południem na drodze krajowej nr 20 w Rybakach doszło do kolizji dwóch samochodów. Kierujący Citroenem najechał na tył Forda. Droga była przez pewien czas zablokowana, później pojazdy puszczano wahadłowo. W związku z wyjątkowo trudnymi warunkami na drogach policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

Zgodnie z prognozami przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami do 80 km/h z północy i północnego-zachodu. Na drogach może też występować oblodzenie. W prognozach ujęto zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna i przy gruncie wyniesie od -3°C do -1°C.

W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. O szczególną rozwagę apelują policjanci.

- Warunki na drogach są wyjątkowo trudne. Wiatr i opady śniegu znacznie ograniczają widoczność, a nawierzchnia jest oblodzona. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Warto też pamiętać, by ze względu na oblodzoną nawierzchnię zachowywać większe odstępy od poprzedzających pojazdów - mówi starsza sierżant Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.55

Jak wynika z informacji od naszych czytelników bardzo trudne warunki są na trasie Kartuzy-Łapalice. Przejazd odcinkiem drogi wojewódzkiej biegnącej przez Łapalice utrudniają samochody ciężarowe, które utknęły na trasie podczas próby pokonania "łapalickiej góry".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.