Trudne warunki na drogach. Zderzenie dwóch aut w Rybakach

środa, 2 stycznia 2019 r., 11:13
fot. MD-Z

W środowe przedpołudnie doszło do zderzenia dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 20. Droga była przez pewien czas zablokowana. Ruch odbywał się wahadłowo. Ze względu na wyjątkowo trudne warunki na drogach policjanci apelują o szczególną ostrożność. W związku z niekorzystną aurą wydano ostrzeżenia I stopnia przed silnym wiatrem.

Przed południem na drodze krajowej nr 20 w Rybakach doszło do kolizji dwóch samochodów. Kierujący Citroenem najechał na tył Forda. Droga była przez pewien czas zablokowana, później pojazdy puszczano wahadłowo. W związku z wyjątkowo trudnymi warunkami na drogach policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność.

Zgodnie z prognozami przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach miejscami do 80 km/h z północy i północnego-zachodu. Na drogach może też występować oblodzenie. W prognozach ujęto zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna i przy gruncie wyniesie od -3°C do -1°C.

W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. O szczególną rozwagę apelują policjanci.

- Warunki na drogach są wyjątkowo trudne. Wiatr i opady śniegu znacznie ograniczają widoczność, a nawierzchnia jest oblodzona. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Warto też pamiętać, by ze względu na oblodzoną nawierzchnię zachowywać większe odstępy od poprzedzających pojazdów - mówi starsza sierżant Karolina Jędrzejczak, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

AKTUALIZACJA GODZ. 14.55

Jak wynika z informacji od naszych czytelników bardzo trudne warunki są na trasie Kartuzy-Łapalice. Przejazd odcinkiem drogi wojewódzkiej biegnącej przez Łapalice utrudniają samochody ciężarowe, które utknęły na trasie podczas próby pokonania "łapalickiej góry".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.