Syldar Kiełpino nowym liderem somonińskiej ligi

środa, 2 stycznia 2019 r., 13:04

W ostatnią sobotę roku, 29 grudnia odbyła się szósta kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Syldar Kiełpino i Gruntcase Żukowo wygrywają mecze na szczycie, tym samym zdobywając prowadzenie w grupie.

W pierwszym meczu mimo remisu 3:3 po pierwszej połowie Atom Goręczyno wyraźnie pokonał Red Wolves Chmielno 10:5. Aż pięć bramek dla zwycięzców strzelił Szymon Kotłowski, zaś trzy dołożył Tomasz Nikel. Dla drużyny z Chmielna cztery gole strzelił Piotr Richert.

W drugim spotkaniu doszło do nietypowego wyniku jak na mecz ligi halowej, gdyż Bell-Dom Borowiec pokonał FC Buka Goręczyno zaledwie 1:0. W drugiej połowie po dwóch czerwonych kartkach dla zawodników Bell-Domu przez 1,5 minuty drużyna z Borowca skutecznie broniła się grając w trzech przeciwko pięciu przeciwnikom.

W kolejnym meczu Dav-Tynk Team Kartuzy rozbił ostatnich w tabeli Young Boys Egiertowo aż 20:1. Niecodziennym wyczynem może pochwalić się Jakub Leszkiewicz strzelec dwunastu goli. Hat-trickami popisali się także Maciej Papina i Gracjan Trapkowski.

W czwartym spotkaniu doszło do meczu na szczycie, gdyż dotychczasowy lider Ajax Kamienica podejmował trzeci w tabeli Gruntcase Żukowo. Niespodziewanie dość łatwo wygrał zespół z Żukowa 6:3, który po porażkach w dwóch pierwszych meczach wyraźnie złapał "wiatr w żagle" i awansował na pozycję wicelidera.

W ostatnim meczu Syldar Kiełpino wyraźnie pokonał Usługi Stolarskie Grzybno 9:1 i tym samym z kompletem punktów objął samodzielne przodownictwo w tabeli. Trzy bramki dla zwycięzców strzelił Patryk Stalka.

W sobotę 5 stycznia od godz. 16:15 odbędzie się siódma kolejka. Zdecydowanie najciekawiej zapowiadają się dwa pierwsze mecze pomiędzy drużynami bezpośrednio walczącymi o podium ligi. Wpierw Ajax Kamienica podejmie Bell-Dom Borowiec, a następnie Atom Goręczyno zagra z Usługami Stolarskimi Grzybno.