Noworoczna noc spokojna na drogach w powiecie kartuskim

środa, 2 stycznia 2019 r., 15:41
fot. archiwum

Sylwester i Nowy Rok upłynęły bardzo spokojnie na drogach powiatu kartuskiego. Obyło się bez poważniejszych wypadków. Od poniedziałku policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę.

Noc sylwestrowa oraz początek Nowego Roku w powiecie kartuskim przebiegły bez poważniejszych incydentów. W Sylwestra około godz. 23 w Kczewie policjanci zatrzymali 44-latka, który kierował oplem mając w organizmie około dwóch promili alkoholu.

Należy pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ogromnie istotne jest to, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają śmiertelne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.