Zwycięstwo zespołu Kryzys Team Stężyca.

czwartek, 3 stycznia 2019 r., 12:09
fot. nadesłane

W ostatnią sobotę roku 29 grudnia na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2001 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to jedenasty turniej z cyklu Somonino CUP.

W zawodach udział wzięło 12 drużyn z województwa pomorskiego podzielonych na trzy grupy.

Grupa A
FC Drwale - 7 pkt
Gold Boys Gdynia - 4 pkt
Bell-Dom Borowiec - 2 pkt
Amator Kiełpino - 2 pkt

Grupa B
Lam-Trans Przodkowo - 4 pkt
Kryzys Team Stężyca - 4 pkt
FC Po Nalewce - 4 pkt
Bałtyk Gdynia - 3 pkt

Grupa C
Tercja Transport - 7 pkt
GKS Przodkowo - 5 pkt
Żabianka FC - 3 pkt
Skotawia Dębnica Kaszubska - 1 pkt

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów o dalsze miejsca. Z tego względu, że z dalszej rywalizacji zrezygnowała drużyna Skotawii Dębnica Kaszubska zagrano o miejsca 9-11 systemem każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta i wszystkie drużyny zdobyły po 3 pkt mając identyczną różnicę bramek, więc o końcowej klasyfikacji decydowała ilość zdobytych bramek i wyniki z fazy grupowej. Ostatecznie na dziewiątym miejscu turniej ukończył Bell-Dom Borowiec wyprzedzając Amator Kiełpino i Bałtyk Gdynia.

Następnie odbyły się mecze ćwierćfinałowe, które były bardzo zacięte. Jedynie pierwszy mecz zakończył się w regulaminowym czasie gry i Kryzys Team Stężyca pokonał Gold Boys Gdynia 1:0.

W pozostałym spotkaniach nie padały żadne bramki i do wyłonienia półfinalistów potrzebne były rzuty karne i we wszystkich przypadkach kończyły się one wynikiem 2:1. Wpierw Tercja Transport pokonała FC Po Nalewce. W trzecim ćwierćfinale doszło do największej niespodzianki, gdyż zwycięzcy swojej grupy FC Drwale przegrali z Żabianka FC. W ostatnim meczu tej fazy doszło do derbów Przodkowa, w których GKS pokonało Lam-Trans.

Następnie miały odbyć się mecze o miejsca 5-8, ale z tego względu że FC Drwale niestety zrezygnowali z dalszej gry rozegrano mecze każdy z każdym o miejsca 5-7, w których najlepsi okazali się zawodnicy Lam-Trans Przodkowo pokonując 2:1 Gold Boys Gdynia i remisując z FC Po Nalewce 1:1. Natomiast mecz pomiędzy dwoma ostatnimi drużynami również zakończył się remisem 1:1.

Mecze półfinałowe znów przyniosły sporo emocji. W pierwszym mimo wielu okazji z obu stron padła zaledwie jedna bramka autorstwa zawodnika Kryzys Team Stężyca, który pokonał Tercję Transport. W drugim spotkaniu grająca z meczu na mecz co raz lepiej Żabianka FC pokonała po bardzo dobrym meczu GKS Przodkowo 2:1.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o najniższy stopień podium GKS Przodkowo pokonało Tercję Transport 2:0. W meczu finałowym najrówniej grający przez cały turniej zespół Kryzys team Stężyca w takim samym stosunku pokonał Żabiankę FC.

Składy medalistów:
1. Kryzys Team Stężyca - Jakub Mach, Kacper Górak (2), Michał Koszałka (1), Kacper Cichosz, Szymon Baska, Tomasz Garski, Remigiusz Chmurzyński (3), Piotr Zielke
2. Żabianka FC - Gabriel Hirsz, Nikodem Dmochowski (1), Dawid Grabowski (1), Błażej Spitulski (1), Tymon Bach (1), Damian Grzenkowicz (1), Maksymilian Zarach, Paweł Raczyński, Teofil Wezel
3. Budmax Przodkowo - Dominik Szadach, Filip Skierka (1), Piotr Stolc, Kacper Jaskólski (3), Dominik Dejk (3), Sebastian Wroński (1), Łukasz Konkol

Klasyfikacja końcowa
1. Kryzys Team Stężyca
2. Żabianka FC
3. GKS Przodkowo
4. Tercja Transport
5. Lam-Trans Przodkowo
6. FC Po Nalewce
7. Gold Boys Gdynia
8. FC Drwale
9. Bell-Dom Borowiec
10. Amator Kiełpino
11. Bałtyk Gdynia
12. Skotawia Dębnica Kaszubska

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Maciej Papina (Lam-Trans Przodkowo)
- najlepszy bramkarz : Jakub Mach (Kryzys Team Stężyca)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Kacper Górak (Kryzys Team Stężyca)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.