Koncert charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych w Przodkowie

piątek, 4 stycznia 2019 r., 11:42
fot. nadesłane

W Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie odbył się koncert charytatywny na rzecz osób niepełnoprawnych z przodkowskiego Stowarzyszenia Tacy Sami. Łącznie na cele stowarzyszeniowe udało się zebrać ponad 5.5 tysiąca złotych.

Rodzinne kolędowanie wraz z oprawą mszy świętej odbyło się dzięki inicjatywie Angeliki Bladowskiej. Po jej zakończeniu mało, kto opuścił kościół. Wiele osób zostało, by wspólnie kolędować. Łącznie udało się zebrać 5643.88 zł i 2 euro.

Na początku koncertu przedstawicielka Stowarzyszenia, a zarazem mama niepełnosprawnego Jakuba przybliżyła działalność organizacji i jej cele. Następnie orkiestra dęta zagrała dwie tradycyjne kolędy. Po nich wystąpiła Teresa Skrzypkowska. Na końcu swój repertuar przedstawiła grupa artystów pod kierunkiem Marty Rubin- Pyszki. Przepięknie wykonane kolędy, z piękną oprawą muzyczną sprawiły, że zebrani podczas koncertu nie żałowali braw.

Na zakończenie mały Wojtek i jego starsza koleżanka Sylwia ze Stowarzyszenia Tacy Sami białymi różami podziękowali wykonawcom. Podziękowania od rodziców dzieci niepełnosprawnych w ten wyjątkowy dzień otrzymały również Lucyna Grablowska- skarbnik Stowarzyszenia oraz Halina Ulkowska - księgowa, które mimo, iż nie mają dzieci niepełnosprawnych od 17 lat pomagają bezinteresownie w działaniach organizacji.

Spotkanie zakończono słowami świętej Matki Teresy z Kalkuty "Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie". Te słowa na pewno można wypowiedzieć mówiąc o osobach, które z własnej inicjatywny postanowiły zagrać na rzecz niepełnosprawnych dzieci.

Stowarzyszenie "Tacy Sami" z Przodkowa dziękuję kapłanom z przodkowskiej parafii: księdzu proboszczowi Wacławowi Mielewczykowi oraz wikaremu Arielowi Januszewskiemu za umożliwienie organizacji koncertu oraz przekazanie zebranej podczas mszy kolekty na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Zarząd Stowarzyszenia podziękowania przekazuje wykonawcom: Agnieszce Szemis, Joannie Sapletta, Angelice Bladowskiej, Annie Kruszyńskiej, Katarzynie Pyszce, Marcie Rubin- Pyszce, Zuzannie Stromskiej, Beacie i Filipowi Łapom, Emilowi Wojakowi, Teresie Skrzypkowskiej, Alicji , Piotrowi , Wojciechowi i Cezaremu Węsiorom, Romanowi Krauzie oraz Romanowi Grzenia za wspólne rodzinne kolędowanie.

Podziękowania należą się też wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej z Wilanowa i ich opiekunce Elżbiecie Pielowskiej za pomoc w zbiórce.
Członkowie Stowarzyszenia Tacy Sami dziękują wszystkim parafianom i gościom za obecność i hojność podczas zbiórki.

Na działalność Stowarzyszenia z Przodkowa można przekazać 1 proc. podatku podczas rozliczania PIT-ów za 2018, wpisując KRS 0000101360.

oprac. SG/ nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.