Szkoła w Miszewie z nową salą gimnastyczną

piątek, 4 stycznia 2019 r., 12:07
fot. nadesłane

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Miszewie jest świeżo po odbiorze. Ma 833 metry kwadratowe powierzchni użytkowej i wkrótce będzie regularnie służyć uczniom. Inwestycja kosztowała 4,1 mln zł.

- Budowa sali gimnastycznej przy szkole w Miszewie to inwestycja przede wszystkim w zdrowy tryb życia i aktywność dzieci - zaznacza Burmistrz Wojciech Kankowski. - Budując tego typu obiekty i dbając o te już istniejące, np. poprzez termomodernizację, chcemy stworzyć uczniom naszej gminy jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju.

Prace budowlane polegały przede wszystkim na rozbudowie budynku szkolnego o salę gimnastyczną wraz z salami dydaktycznymi. W ramach zadania przebudowano również sieć wodociągową, wybudowano budynek gospodarczy oraz zbiorniki retencyjne.

- Marzenia się spełniają, otrzymaliśmy już pozwolenie na użytkowanie nowej części szkoły wraz z salą gimnastyczną - mówi Dorota Richert, dyrektor Szkoły w Podstawowej w Miszewie. - Nie mogę się doczekać reakcji uczniów, kiedy oznajmię, że przeprowadzamy się do nowych sal i co najważniejsze, że będziemy mogli korzystać z sali gimnastycznej. Uczniowie z niecierpliwością czekają również na strefę relaksu, która jest w trakcie wyposażania. Nowe pomieszczenia (sale lekcyjne, biblioteka, sala gimnastyczna) to szersze możliwości do realizacji zadań dydaktyczno - wychowawczych oraz organizacji zajęć pozalekcyjnych. Nareszcie będziemy mogli prowadzić w szkole zajęcia sportowe i artystyczne, na które tak bardzo czekają nasi uczniowie.

Inwestycja kosztowała 4,1 mln zł. Wykonawcą prac była firma Zakład Usług Remontowo-Budowlanych "Apollo" Piotr Lubecki z miejscowości Nowa Wieś Kościerska. Oficjalne otwarcie nowego obiektu odbędzie się w lutym br.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.