Czytaj więcej w Nowym Roku - kartuska biblioteka zaprasza

sobota, 5 stycznia 2019 r., 17:34
fot. nadesłane

Nowy Rok to czas kiedy wszyscy snują jakieś plany i postanowienia na najbliższe 365 dni. Ważnym postanowieniem może być zwiększenie ilości przeczytanych książek w 2019 roku. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach, zlokalizowana w budynku Dworca Integracyjnego w Kartuzach, serdecznie zaprasza do odwiedzin i skorzystania z bogatej oferty.

Biblioteka, oprócz tradycyjnych książek, ma w swojej ofercie również audiobooki, które można wypożyczać w Wypożyczalni Multimediów mieszczącej się przy Wypożyczalni dla Dorosłych i Czytelni Popularnonaukowej.

Obecnie liczba dostępnych audiobooków wynosi 964 tytuły, w tym: beletrystyka dziecięca, dla dorosłych oraz literatura popularnonaukowa, a także lektury szkolne.
Audiobooki udostępniane są na okres 1 miesiąca kalendarzowego. Wszystkie posiadane tytuły można znaleźć w naszym katalogu on-line - książki mówione oznaczone są ikoną.

Dodatkowo w Wypożyczalni Czytaków mieszczącej się przy Wypożyczalni dla Dzieci udostępniane są urządzenia odtwarzające cyfrową książkę mówioną w formacie Czytak. Biblioteka dysponuje 8 takimi urządzeniami.

Czytaki może wypożyczać każdy, nie tylko osoby niewidome i niedowidzące. Obecnie w bazie cyfrowych książek mówionych posiadamy blisko 2000 tytułów o różnorodnej tematyce.

Od września 2018 roku czytelnicy mają bezpłatny dostęp do tysięcy książek, nie tylko nowości, ale i starszych, choć wciąż cenionych, tytułów. W ramach nowej oferty kartuskiej Biblioteki do wyboru jest ponad 23 000 ebooków. Przede wszystkim z literatury popularnej posiadamy bestsellery, nowości, kryminały, fantastyka, powieści obyczajowe i romanse. Do wyboru, do koloru. Czytasz kiedy chcesz i co chcesz… Z kartą biblioteczną naszej biblioteki możesz czytać ebooki dostępne w Legimi - największym serwisie z elektronicznymi książkami.

Serdecznie zapraszamy do kartuskiej Biblioteki Publicznej!

Nadesłane/Emilia Pakur
Pracownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.