Po raz czwarty ulicami Sierakowic przemaszerował Orszak Trzech Króli

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 18:18
fot. AL

Po raz czwarty ulicami Sierakowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym w powiecie kartuskim w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego uczczono w trzech miejscowościach. Sierakowicki przemarsz spotkał się z zainteresowaniem kilkaset osób, które wyruszyły spod kościoła św. Jana, by dotrzeć do stajenki przy Ołtarzu Papieskim.

Tegoroczny sierakowicki Orszak Trzech Króli zainaugurował koncert kolęd w kościele pw. św. Jana. Po nim barwny orszak na czele z trzema mędrcami Kacprem, Melchiorem i Baltazarem przemaszerował ulicami miejscowości, by dotrzeć do Ołtarza Papieskiego.

Czwarty już Orszak Trzech Króli w Sierakowicach zgromadził tłumy, które w ten sposób świętowały uroczystość Objawienia Pańskiego.

Przypomnijmy, że Orszak Trzech Króli to inicjatywa, która narodziła się ponad dekadę temu. W tym roku już po raz jedenasty tłumne Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą (w 13 państwach)! Z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, orszaki odbyły się pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi".

- W orszakowym scenariuszu mogliśmy znaleźć wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, rozpoznać tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi - informują organizatorzy ogólnopolskiego orszaku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.