FC Kartuzy bez awansu do 1/16 finału Pucharu Polski

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 21:44
FC Kartuzy FC Kartuzy fot. nadesłane

W niedzielę odbyła się pierwsza runda w ramach Halowego Pucharu Polski w piłce nożnej. FC Kartuzy podjęły w Kiełpinie KS Futsal Oborniki. Awans do 1/16 finału wywalczyła drużyna z Wielkopolski.

FC Kartuzy przegrały w starciu z zawodnikami z Obornik 3:4. Kartuzianie nie wykorzystali okazji do rewanżu, co w konsekwencji kończy ich przygodę w walce o Puchar Polski. Spotkanie sędziowali Bartłomiej Behmke i Michał Żurawski z Gdyni oraz Arkadiusz Piotrowski z Lęborka.

Pierwszą bramkę dla gości w szóstej minucie strzelił Jacek Sander. Do wyrównania doszło w ostatniej minucie pierwszej połowy, w której gola dla gospodarzy zdobył Dawid Papina.

Druga połowa meczu rozpoczęła się bardzo dobrze dla drużyny z Kartuz, bowiem w dwudziestej czwartej minucie bramkę zyskał grający z numerem siódmym Michał Papina.

Podopieczni Oktawiana Soleckiego nie pozostali jednak dłużni. Bramkę wyrównującą zdobył w dwudziestej ósmej minucie Tomasz Wicberger. Kolejny celny strzał dla Oborniczan zyskał Oktawian Solecki. Dzięki szybkiej akcji Dawida Papiny, gospodarze ponownie remisowali 3:3. Zwycięska czwartą bramkę dla gości wywalczył Bartosz Banasik.