Kartuzy. Próbowali okraść dziewczynki przebrane za trzech króli. Grozi im 12 lat więzienia

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 09:49
fot. MD-Z

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 18- i 19-latkowi, którzy w sobotni wieczór grozili nożem i chcieli ukraść skarbonkę nastolatkom, które w przebraniach trzech króli chodziły po Kartuzach. Policjanci zatrzymali podejrzanych godzinę po zajściu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19. Trzy dziewczynki - dwie jedenastolatki i dwunastolatka w przebraniach trzech króli chodziły po Kartuzach odwiedzając domy i śpiewając kolędy.

- Od centrum w ślad za dziewczynkami ruszyło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie mężczyźni podeszli do dziewczynek, zagrozili im użyciem noża i kazali oddać skarbonkę. Jedna z dziewczynek uciekła i najprawdopodobniej to wystraszyło sprawców. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci - informuje Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Policjanci przejrzeli monitoring z dworca i już po godzinie ujęli podejrzanych o napaść sprawców. To 18-letni i 19-letni mieszkańcy powiatu kartuskiego. W poniedziałek mężczyźni mają zostać doprowadzeni do prokuratury. Za próbę rozboju grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.