Somonino. W rzece Raduni znaleziono szczątki zwierząt

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 18:41
fot. nadesłane

Na nietypowe znalezisko natknęłi się w poniedziałkowe popołudnie wędkarze na rzece Raduni. W potoku znaleziono szczątki zwierząt leśnych i ich wnętrzności. Z akwenu zostały wyłowione przez strażaków, a następnie zabezpieczone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Do zdarzenia doszło około godziny 14. na rzece Raduni w Somoninie. To wówczas wędkarze powiadomili Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kartuskiego o szczątkach i wnętrznościach zwierząt znajdujących się w rzece. Ten po potwierdzeniu informacji, zawiadomił służby.

Na miejsce przybyli m.in. strażacy z OSP Somonino i JRG Kartuzy. Jak informuje st. kpt. Marek Szwaba, w korycie rzeki pmiędzy zaporami z gałęzi i zarośli znaleziono głowę sarny ze skórą, trzy truchła zwierząt i masę wnętrzności. Działania strażaków polegały na wydobyciu szczątek z rzeki. Następnie zostały one zabezpieczone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, który ma przebadać je pod kątem ASF.

Na miejscu pracowali też policjanci.

Do sprawy wrócimy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.