Ruszyły zapisy do konkursu na "Wolontariusza Roku 2019"!

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 10:50
fot. MD-Z/archiwum

Działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kartuzach Klub Wolontariatu "Warto" zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt. "Wolontariusz Roku 2019". Już dziś można zgłaszać osoby, które w sposób bezinteresowny działają na rzecz społeczności lokalnej w gminie Kartuzy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października.

Jaki jest cel konkursu?

Intencją organizatorów jest, aby tytuł "WOLONTARIUSZ ROKU 2019 w Gminie Kartuzy" stał się prestiżowym wyróżnieniem honorującym osoby podejmujące aktywność wolontariacką na terenie Gminy Kartuzy. Jego celem jest promocja postaw prospołecznych, wskazanie różnych form pracy wolontariackiej, podziękowanie wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz organizacji i środowiska lokalnego oraz prezentacja ciekawych sylwetek wolontariuszy i wyjątkowych akcji wolontariackich.

Do kogo jest kierowany konkurs?

Kandydaci będą wybierani w dwóch kategoriach:
• osoba indywidualna do 16 roku życia;
• osoba indywidualna powyżej 16 roku życia (16 lat ukończone w dniu 31.10.2019r. -to jest w ostatnim dniu przyjmowania zgłoszeń).
Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze, którzy w 2019 roku, w sposób szczególny zasłużyli się w pracy wolontariackiej na rzecz społeczności lokalnej.

Nominacje do tytułu "Wolontariusz Roku 2019 w Gminie Kartuzy" mogą składać instytucje publiczne i niepubliczne, organizacje społeczne, szkoły, a także inne podmioty działające na rzecz mieszkańców Gminy Kartuzy oraz osoby indywidualne. Nominujący mogą zgłosić do 2 kandydatów w każdej z kategorii.

Jak i do kiedy

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie do dnia 31 października do godziny 14.00 podpisanego zgłoszenia kandydata/ów, który razem z regulaminem konkursu jest dostępny na stronie Klubu Wolontariatu Warto.

Do wniosku można dołączyć dodatkowe dokumenty, materiały prezentujące pracę nominowanych. Mogą to być np.: zdjęcia, filmy, pamiętniki, materiały prasowe, wywiady, rekomendacje, opinie, dokumenty potwierdzające podjęte działanie wolontarystyczne i inne.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:
Gminny Ośrodek Pomocy społecznej - Klub Wolontariatu Warto
ul. Hallera 1
83-300 Kartuzy
z dopiskiem na kopercie: Wolontariusz Roku 2019 w Gminie Kartuzy

Wyniki zostaną ogłoszone w dniu 2 grudnia 2019 r.

oprac. SG/Klub Wolontariatu Warto

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.