Jest areszt dla sprawców usiłowania rozboju na trzech dziewczynkach

środa, 9 stycznia 2019 r., 09:12
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

Zagrozili użyciem noża i kazali oddać skarbonkę. Mowa o dwóch nastolatkach, którzy w sobotni wieczór usiłowali dokonać rozboju na trzech dziewczynkach przebranych za trzech króli. 18-latkowi i 19-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. We wtorek sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W poniedziałek dwaj nastolatkowie, którzy w sobotni wieczór grożąc nożem chcieli ukraść skarbonkę trzem dziewczynkom zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

- Mężczyznom przedstawiono zarzut usiłowania rozboju. Czyn te zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat. We wtorek sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, tj. do 5 kwietnia - mówi Marek Kopczyński, Prokurator Rejonowy w Kartuzach.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19. Trzy dziewczynki - dwie jedenastolatki i dwunastolatka w przebraniach trzech króli chodziły po Kartuzach odwiedzając domy i śpiewając kolędy.

- Od centrum w ślad za dziewczynkami ruszyło dwóch mężczyzn. W pewnym momencie mężczyźni podeszli do dziewczynek, zagrozili im użyciem noża i kazali oddać skarbonkę. Jedna z dziewczynek uciekła i najprawdopodobniej to wystraszyło sprawców. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci - relacjonowała Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Policjanci przejrzeli monitoring z dworca i już po godzinie ujęli podejrzanych o napaść sprawców. Okazali się nimi 18-letni i 19-letni mieszkańcy powiatu kartuskiego.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.