Somonińska liga. Syldar Kiełpino zdecydowanym liderem grupy

środa, 9 stycznia 2019 r., 10:27

W pierwszą sobotę roku 2019 odbyła się już siódma kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Syldar Kiełpino broni tytułu lidera grupy.

W pierwszym meczu mimo, iż do przerwy drużyna Ajaxu Kamienica przegrywała z Bell-Dom Borowiec, w drugiej połowie pokazała swoją wyższość wygrywając ostatecznie 5:1. Duży udział miał w tym strzelec hat-tricka Dominik Niklas.

Drugie spotkanie zgodnie z oczekiwaniami było najciekawszym widowiskiem kolejki. Mimo gry przez cały mecz bez zmienników drużyna Usług Stolarskich Grzybno potrafiła toczyć wyrównany bój z Atomem Goręczyno. Ostatecznie jednak zespół Atomu potrafił przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 7:5, a trzy bramki dla zwycięzców strzelił Szymon Lahuta.

W kolejnym meczu spotkały się drużyny z krańców ligowej tabeli. Zgodnie z przewidywaniami zdecydowane zwycięstwo odniósł lider tabeli Syldar Kiełpino pokonując Young Boys Egiertowo 15:0, a łupem bramkowym podzielili się Dawid Gliwa i Marek Dawidowski (po cztery gole) oraz Mariusz Mejna i Patryk Stalka (po trzy).

W czwartym spotkaniu dość łatwe zwycięstwo 11:4 odniósł wicelider Gruntcase Żukowo pokonując Red Wolves Chmielno. Cztery bramki dla Żukowian strzelił Damian Drewing, zaś trzy lider klasyfikacji strzelców Robert Kostuch. Dla przegranych hat-tricka ustrzelił Szymon Reich.

W ostatnim meczu doszło do derbów Kartuz. Mimo prowadzenia do przerwy 1:0 zespół No Name przegrał z młodym zespołem Dav-Tynk Team 3:6, a trzy bramki dla zwycięzców strzelił Jakub Leszkiewicz.

W najbliższą sobotę 12 stycznia odbędzie się ósma kolejka. Zdecydowanie najciekawiej zapowiada się mecz drużyn bezpośrednio walczących o podium, a mianowicie wicelidera Gruntcase Żukowo z czwartym Atomem Goręczyno.