Śpiewali kolędy z Maciejem Miecznikowskim i dziękowali za budowę hospicjum

środa, 9 stycznia 2019 r., 22:21
fot. MD-Z

W środowy wieczór w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach odbył się wyjątkowy koncert. Przed licznie zebraną publicznością wystąpił Maciej Miecznikowski. Świąteczny koncert z udziałem artysty był formą podziękowania za rozpoczętą już budowę hospicjum Caritas w Kartuzach.

Maciej Miecznikowski, były lider grupy Leszcze w środowy wieczór przyciągnął tłumy do kościoła pw. św. Wojciecha. Koncert, który tam dał był formą podziękowania za budowę hospicjum stacjonarnego Caritas.

- Bardzo się cieszę, że tak licznie dziś tutaj przybyliście. Coraz rzadziej śpiewamy kolędy w domu przy choince, czasu zawsze brakuje, dlatego cieszę się, że znaleźliście go dziś, by przyjść do kościoła i przy żłóbku kolędy wspólnie pośpiewać. Przy okazji chcielibyśmy też Bogu wyrazić wdzięczność za rozpoczęte w ubiegłym roku dzieło budowy naszego hospicjum. Wszyscy troszczymy się o nie i wkładamy swój wysiłek i zewnętrzny i duchowy, ofiarę, cierpienie i pracę. Ten koncert i nasze wspólne śpiewanie ma być też modlitwą w intencji tej budowy - mówił ks. Marek Trybowski, proboszcz parafii św. Wojciecha i dyrektor hospicjum Caritas w Kartuzach.

Budowę hospicjum stacjonarnego rozpoczęto po latach starań z początkiem października. Będzie w nim miejsce dla 36 cierpiących pacjentów.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.