Zwycięstwo ULKS U2 Bytów. Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 12:22
fot. nadesłane

W sobotę na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2004 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to dwunasty turniej z cyklu Somonino CUP, a pewne zwycięstwo wywalczył sobie zespół z Bytowa.

W zawodach udział wzięło 11 drużyn z różnych zakątków województwa pomorskiego oraz jedna z zachodniopomorskiego podzielonych na trzy grupy.

Grupa A
Lechia 2005 II Gdańsk - 9 pkt
Polonia Gdańsk - 6 pkt
Lider Dębogórze - 3 pkt
FC 2005 Gowidlino - 0 pkt

Grupa B
FC Gowidlino - 7 pkt
Sparta Gdańsk - 7 pkt
Zatoka Pucka - 3 pkt
Piask Wąglikowice - 0 pkt

Grupa C
ULKS U2 Bytów - 9 pkt
Lechia 2005 Gdańsk - 6 pkt
Zryw Kołbaskowo - 3 pkt
Zatoka II Puck - 0 pkt

Faza pucharowa turnieju rozpoczęła się od meczów o miejsca 9-12, w których wpierw Zryw Kołbaskowo pokonał Piaski Wąglikowice 2:0, a następnie po remisie 1:1 Zatoka II Puck pokonała w serii rzutów karnych FC 2005 Gowidlino 5:4.

Kolejnym etapem były mecze ćwierćfinału, które dostarczyły sporo emocji. Wprawdzie w pierwszym spotkaniu dość pewnie Sparta pokonała w derbach Gdańska Polonię 3:0, ale kolejne mecze były już bardziej wyrównane.

W drugim meczu dość niespodziewanie mimo prowadzenia 2:0, zwycięzca swojej grupy U2 Bytów tylko zremisował z Liderem Dębogórze 2:2, by wygrać dopiero w rzutach karnych 6:5. W kolejnym meczu doszło do największej niespodzianki w turnieju, gdyż zwycięzca swojej grupy Lechia 2005 II Gdańsk przegrała z Zatoką Puck 0:1. Ostatnie spotkanie tej fazy stało na bardzo wysokim poziomie i po zaciętej walce FC Gowidlino pokonało Lechię 2005 Gdańsk 2:0.

Kolejne spotkania odbywały się o najniższe pozycje. Miejsce jedenaste zajęło FC 2005 Gowidlino gromiąc Piaski Wąglikowice 7:0, zaś dziewiąte goście spod granicy kraju czyli Zryw Kołbaskowo, który wygrał z Zatoką II Puck 2:1.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8, w których Polonia Gdańsk pokonała 1:0 Lidera Dębogórze, zaś w bratobójczym pojedynku dwóch drużyn Lechii 2005 Gdańsk lepsza okazała się "dwójka" wygrywając 2:0.

Mecze decydujące o awansie do finału przyniosły spodziewane emocje i oba były bardzo zacięte. Wpierw U2 Bytów pokonał Spartę Gdańsk 1:0, zaś w drugim meczu tej fazy Zatoka Puck po remisie 1:1 pokonała w serii rzutów karnych FC Gowidlino 3:2 rewanżując się tym samym za porażkę w fazie grupowej.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Polonia Gdańsk pokonała Lechię 2005 Gdańsk 1:0. Miejsce piąte zajęła druga drużyna Lechii 2005 Gdańsk w takim samym stosunku pokonując Lidera Dębogórze. Mecz o najniższy stopień podium był rewanżem za remis w fazie grupowej i tym razem Sparta Gdańsk pokonała FC Gowidlino 3:1.

W finale idący przez turniej jak burza bez porażki ULKS U2 Bytów pewnie pokonał Zatokę Puck 3:1.

Składy medalistów:
1. ULKS U2 Bytów - Miłosz Jakuć, Kacper Skoneczny, Adam Wolski (1), Oskar Werra (3), Szymon Nowakowski (4), Aleksander Masternak (3), Mateusz Góra (2), Kacper Treder, Kamil Dułak (1), Michał Wielgosz (1), Gracjan Mański, Tomasz Sawicki

2. Zatoka Puck - Oliwier Prats, Jakub Pastwa, Jakub Pinczewski (1), Krzysztof Kolp (3), Paweł Woźniak, Andrzej Tański, Wiktor Markowski (4)

3. Sparta Gdańsk -Artur Kobus (3), Mateusz Misztal (1), Oskar Wnuczko (1), Jakub Zajkowski (3), Mikołaj Żurawski, Kacper Kałużny, Nikodem Nagel, Nikodem Bohdan (4), Maksymilian Gumieniczek

Ostateczna kolejność:
1. ULKS U2 Bytów
2. Zatoka Puck
3. Sparta Gdańsk
4. FC Gowidlino
5. Lechia 2005 II Gdańsk
6. Lider Dębogórze
7. Polonia Gdańsk
8. Lechia 2005 Gdańsk
9. Zryw Kołbaskowo
10. Zatoka II Puck
11. FC 2005 Gowidlino
12. Piaski Wąglikowice

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Kamil Wojda (FC Gowidlino)
- najlepszy bramkarz : Antoni Mikułko (Lechia 2005 II Gdańsk)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Oskar Werra (ULKS U2 Bytów)

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.