Dwie osoby zatrzymane z narkotykami

czwartek, 10 stycznia 2019 r., 13:02
fot. internet/KWP Gdańsk

W krótkim czasie kartuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Obojgu grozi kara nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach we wtorek wieczorem zauważyli podczas patrolu samochód, w którym znajdowały się dwie młode osoby.

- Funkcjonariusze podjechali bliżej do zaparkowanego auta i zobaczyli, że kierujący na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Podejrzewali, że może on posiadać środki odurzające. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Funkcjonariusze ujawnili przy nim dwa zawiniątka. Jedno z marihuaną, drugie zaś z amfetaminą. 20-letni mężczyzna został zatrzymany oraz przesłuchany - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

20-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Kolejnego posiadacza narkotyków ujęto w nocy z środy na czwartek około godziny 3 w Kartuzach. Funkcjonariusze KPP w Kartuzach zatrzymali do kontroli pojazd z uszkodzonymi drzwiami od strony kierowcy.

Jak informuje KWP Gdańsk, podczas kontroli kierujący zaczął się dziwnie zachowywać. Mundurowi dokładnie przeszukali auto i znaleźli w nim zawiniątko z białą substancją. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna prowadził auto znajdując się pod wpływem narkotyków. Pobrano mu krew do badań. Zatrzymanemu 31-latkowi wkrótce zostaną postawione zarzuty. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania pojazdami. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

MD-Z
Info: KWP Gdańsk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.