Zapaśnicy GKS Cartusii Kartuzy podsumowali rok

piątek, 11 stycznia 2019 r., 11:29
fot. MD-Z

W czwartkowy wieczór zawodnicy i trenerzy sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych i sponsorami, by podsumować osiągnięcia minionego roku. Podczas startów w 2018 roku kartuscy zapaśnicy odnotowali sporo sukcesów, a tym największym był brązowy medal Mistrzostw Świata zdobyty przez Gevorga Sahakjana.

Spotkanie podsumowujące miniony rok sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy odbyło się w czwartkowy wieczór w restauracji Gościniec Kaszubski w Kartuzach. Prócz zawodników i trenerów w spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych - Bogdan Łapa, starosta kartuski, Mieczysław Woźniak, przewodniczący rady powiatu, burmistrz Mieczysław Gołuński, Mariusz Treder przewodniczący rady miejskiej w Kartuzach oraz Tadeusz Kobiela, wójt Sierakowic, a także sponsorzy, którzy wspierają klub.

Sukcesy zapaśników omówił kierownik sekcji Andrzej Pryczkowski. Największym wydarzeniem 2018 roku, był seniorski brązowy medal z mistrzostw świata, zdobyty przez Gevorga Sahakyana. To pierwszy seniorski medal MŚ dla klubu. W ubiegym roku w mistrzostwach świata wziął też udział Krzysztof Niklas, startując w kategorii U23 a jego młodszy kolega Aleksander Mielewczyk zaliczył swoje pierwsze mistrzostwa Europy w kategorii junior.

Najmłodsi zawodnicy sekcji: Olivier Godziński, Andrzej Drewa i Natan Wolski porównali swoje możliwości z czołówką starego kontynentu w trakcie Mistrzostw Europy U14.

W gronie złotych medalistów Mistrzostw Polski znaleźli się: Dominika Konkel, Natan Wolski ,Gor Hovsepyan, Aleksander Mielewczyk, Krzysztof Niklas oraz Gevorg Sahakyan. Pozostali medaliści mistrzostw kraju: Leon Dera, Nikodem Drewa, Jakub Hildebrandt, Sebastian Bir i Rafał Formela. Reprezentanci Cartusii zdobyli dwanaście medali na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

W kategorii Klubowego Mistrza Polski Cartusia uplasowała się na szóstym miejscu w kraju. Słów uznania dla klubu nie szczędzili zaproszeni goście.

- Gmina Kartuzy i powiat kartuski przy okazji słyną z zapasów. Zapasy są taką swoistą marką Kartuz, a dowodem tego są sukcesy, jakie osiągają zawodniczki i zawodnicy. Sport to wysiłek, praca, wytrwałość w dążeniu do celu. To wyjątkowy sport, bo wyników nie osiąga się po miesiącu czy roku, ale czasami trzeba połowę życia spędzić na macie, by dojść do perfekcyjnych chwytów. Cieszymy się, że w Kartuzach jest tak dobrze, że 33-tysięczna gmina jest w rankingu na szóstym miejscu w kraju. Jesteśmy przekonani, że warto promować i wspomagać ten sport, bo przynosi wymierne efekty - podkreślał starosta Bogdan Łapa.

Starosta wspólnie z Mieczysławem Woźniakiem, przewodniczącym Rady Powiatu Kartuskiego wręczyli nagrody Gevorgowi Sahakyanowi, medaliście Mistrzostw Świata oraz trenerowi Bartłomiejowi Pryczkowskiemu.

- Jesteście dla mnie bohaterami. Nie jesteście wielcy, tylko bardzo wielcy. To, czego się dorobiliście, co pokazaliście, to nie tylko wasza zasługa, ale i trenerów oraz kierownictwa. To całe ciało jest sprzężone z sobą i jest zasługą wszystkich. Chcę też pogratulować waszym rodzicom, bo te wyniki to również ich wsparcie. Życzę wspaniałym wyników w tym roku - zaznaczył Mieczysław Woźniak.

Kilka słów do zawodników skierował też burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Gratulowaliśmy i dziękowaliśmy za waszą pracę podczas gminnej gali sportowej. Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że wasza wyniki związane są z ciężką pracą, wieloma wyrzeczeniami, godzinami treningu. Hartujecie swojego ducha, a to bardzo wam się przyda w przyszłości. Wiem ile pracy kosztują wasze sukcesy. Staramy się jako gmina wspierać waszą sekcję na miarę naszych możliwości - zaznaczył burmistrz.

Jak zaznaczył na zakończenie Andrzej Pryczkowski, kierownik sekcji, przed klubem ambitne plany.

- W sporcie jedno się kończy, drugie się zaczyna. Nie wybieramy się na emeryturę. W tym roku dla nas istotne będzie to, że jeśli Gevorg powtórzy swój wynik, jedziemy na olimpiadę - podkreślił Andrzej Pryczkowski.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.