Maturzyści odtańczyli poloneza na Rynku w Kartuzach

piątek, 11 stycznia 2019 r., 13:38
fot. MD-Z

Około czterystu osób w piątkowe przedpołudnie tańczyło na Rynku w Kartuzach. Do tradycyjnego poloneza stanęli maturzyści z wszystkich ośmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Zgodnie z coroczną tradycją taniec zakończono modlitwą w kościele św. Kazimierza.

Młodzież maturalna ze szkół powiatu kartuskiego stanęła do wspólnego poloneza już po raz jedenasty. Dwieście par poprowadzili członkowie zarządu powiatu kartuskiego ze starostą Bogdanem Łapą na czele oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński ze swoją zastępczynią Sylwią Biankowską.

Uczniowie tańczyli do muzyki skomponowanej przez Antoniego Sutowskiego - tradycyjnego kaszubskiego poloneza. Autorem aranżacji jest Tadeusz Korthals. Choreografię przygotowała Alina Michna.

Jednocześnie poloneza tańczono też w miastach, których powiaty współpracują z samorządem powiatu kartuskiego. Tego dnia o tej samej godzinie poloneza zatańczyli również maturzyści w Łowiczu, Świdnicy i Zakopanem.

Reprezentacja każdej ze szkół miała wstążki określonego koloru:

- Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach - wstążki czerwone
- I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Klasztornej w Kartuzach - wstążki czerwone
- Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach (szkoła na Wzgórzu) - wstążki błękitne
- Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie - wstążki fioletowe
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie - wstążki białe
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach - wstążki pomarańczowe
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie - wstążki zielone
- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach - wstążki granatowe

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.