W Raduni po raz kolejny znaleziono szczątki zwierząt

piątek, 11 stycznia 2019 r., 14:52
fot. archiwum

W tym tygodniu już po raz trzeci służby interweniowały w związku z ujawnieniem w rzece Raduni szczątków zwierząt. W piątkowe przedpołudnie natrafiono na kolejne zwierzęce truchła i wnętrzności.

Po raz pierwszy na truchła zwierzyny w rzece Raduni natrafili w poniedziałkowe popołudnie wędkarze. Ci powiadomili Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kartuskiego, który po potwierdzeniu informacji, zawiadomił służby. Na miejsce przybyli m.in. strażacy z OSP Somonino i JRG Kartuzy. W korycie rzeki pomiędzy zaporami z gałęzi i zarośli znaleziono głowę sarny ze skórą, trzy truchła zwierząt i masę wnętrzności. Działania strażaków polegały na wydobyciu szczątek z rzeki.

Do kolejnego znaleziska doszło w środę, w miejscu nieco oddalonym od tego, gdzie szczątki zwierzyny ujawniono dwa dni wcześniej. W piątek służby otrzymały kolejne zgłoszenie.

- Podczas standardowego patrolu natrafiliśmy na kolejne truchła. Tym razem wyłowiono szczątki najprawdopodobniej trzech zwierząt - przyznaje Komendant Powiatowy Społecznej Straży Rybackiej, Wojciech Gilmeister.

Jak dodaje, w kolejnych dniach straż rybacka będzie przeprowadzać kolejne patrole.

Wszystkie szczątki zostały przez zabezpieczone przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, który ma przebadać je pod kątem ASF.

Postępowanie w sprawie prowadzi kartuska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.