Żukowo. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla najmłodszych

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 20:57
fot. Longina Templin

Przez pięć godzin w hali widowiskowo - sportowej prezentowali się wokaliści, tancerze i sportowcy. W programie były też cztery licytacje i loteria fantowa. Na amatorów słodkości czekał Kącik Łasucha. Wszystkie te atrakcje przygotowane przez żukowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprawiły, że przez cały czas trwania imprezy królowała świąteczna i radosna atmosfera, a z godziny na godzinę zapełniały się datkami orkiestrowe puszki.

Część artystyczną rozpoczęła Natalia Chustak dwukrotna mistrzyni świata w Fit - Kid. Sportowym elementem był także trening pokazowy Artura "Bizona" Bizewskiego, zawodnika MMA wagi ciężkiej. Po zakończonym sparingu sportowiec wystawił na aukcję swój mistrzowski pas, który poszedł za 1800 złotych. Był to najwyżej wylicytowany gadżet.

Gromkie oklaski zebrali aktorzy spektaklu pt. "Następnych świąt nie będzie". Zabawne wydarzenia w pięciu odsłonach przygotowali pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żukowie. Na scenie zaroiło się od elfów z Krainy Mikołaja, był też Mikołaj i Mikołajowa, ratownicy medyczni, detektywi i... inspektorki z Urzędu Skarbowego.

Autorką scenariusza i reżyserką przedstawienia była Barbara Bulczak przy współpracy Joanny Stencel i Gabrieli Noetzel.

Dla Orkiestry zagrała również fundacja DKMS, która rejestrowała chętnych do oddania szpiku dla potrzebujących. Podczas imprezy zapisało się 31 osób.

Na estradzie wystąpiły zespoły taneczne Perełki pod kierownictwem Ireny Stoppy oraz członkowie Studio Tańca Mambo pod kierunkiem Joanny Zięby.

Zaprezentowali się również wokaliści, a wśród nich byli: Zofia Kozerska, Nikola Miąskowska, Nadia Zaremba, Natalia Durkiewicz i Milena Drewing. Do występu przygotowała je Emilia Durkiewicz. Wystąpiła też Patrycja Markowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Baninie. W tegorocznym Gminnym Przeglądzie Talentów otrzymała nagrodę specjalną.

Ostatnim muzycznym akcentem był koncert Weroniki Pryczkowskiej, studentki IV roku Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim.

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudziła licytacja. Tradycyjnie już na aukcję trafił kosz wyrobów Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Żukowie, który wylicytowano za 800 złotych oraz trzy torty z cukierni Markiza. Jeden z nich trafił do burmistrza Wojciecha Kankowskiego.

Ponadto oferowano m. in. bon na wynajem auta z pełnym bakiem na weekend od AutoMiras. Zapłacono za niego 1600 złotych. Do "wzięcia" były też dwa duże misie, przejażdżka psim zaprzęgiem, a także nalewki od pań z KGW w Tuchomiu.

W tegorocznym WOŚP-ie wzięło udział 53 wolontariuszy, którzy kwestowali w Żukowie, Leżnie, Skrzeszewie, Niestępowie, Przyjaźni i w Chwaszczynie, a w hali sportowej do puszek zbierali harcerze.

Imprezę prowadził Karol Nowakowski, który też wspomagał podczas licytacji Aleksandrę Rogalewską - Kanię, dyrektorkę żukowskiego OKiS-u.

Dziewiąta żukowska edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się tradycyjnym światełkiem do nieba.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.