Orkiestra wielkich serc zagrała w Chmielnie

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 21:16
fot. MD-Z

Licytacje, loteria, liczne występy artystyczne, pyszności serwowane przez KGW Kożyczkowianki i światełko do nieba na zakończenie - tak upłynął 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

Po raz kolejny z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrał Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Finał przygotował wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sulęczynie. W gminach Chmielno i Sulęczyno od wczesnych godzin rannych do wieczora kwestowało łącznie 20 wolontariuszy.

Po południu w sali widowiskowo-sportowej rozpoczęły się koncerty i licytacje. Imprezę rozpoczęły dzieci z przedszkola samorządowego "Baśniowa Kraina" w Chmielnie. Na scenie muzycznie zaprezentowali się również uczniowie ze szkoły podstawowej w Chmielnie, Ramona Bistroń, Kręgiel Band oraz Schola św. Anny z Sulęczyna. Fantastyczny popis umiejętności tanecznych i wokalnych dały gospodynie z KGW Kaszubianki.

Sporo emocji przyniosły z sobą licytacje. Za największą kwotę 1020 zł zakupiono gitarę pomalowaną we wzory kaszubskie. Wysokie kwoty uzyskały też inne licytacyjne gadżety - rower - 600 zł, miś strażacki - 300 zł, kosz z produktami z Kociewia - 400 zł, fotel z pracowni mebli stylowych - 400 zł, smartwatch z powerbankiem i słuchawkami - 470 zł, "Kamerdyner" z autografem Filipa Bajona - 300 zł, projekcja na życzenie w kinie - 300 zł, słownik polsko-kaszubski 230 zł, miś-strażak 300 zł.

Dużą popularnością cieszyła się również loteria, w której główną nagrodą był myjący robot samo-sprzątający.

Finał zakończyło światełko do nieba. Chmieleński sztab zebrał łącznie około 27 tys. zł, ustanawiającym tym samym swój nowy rekord.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.