Somonino pomaga dzieciom małym i bez focha. Finał WOŚP

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 22:36
fot. SG

Do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie dołączyło Somonino. W ośrodku kultury nie zabrakło koncertów, licytacji i zabaw dla dzieci.

Od wczesnych godzin porannych wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie oraz z Szkoły Podstawowej w Somoninie i Goręczynie, zbierali pieniądze do puszek na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Od godziny 16 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury odbył się finał akcji. Mimo deszczowej aury nie zabrakło chętnych, którzy chcieli wspomóc tę ogólnopolską inicjatywę. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji między innymi: malowanie twarzy dla dzieci, zabawy z animatorem czy kącik fotograficzny, w którym można było sobie zrobić profesjonalne zdjęcie. Całość imprezy uświetniły występy zespołów muzycznych Dance Band, Amando oraz Kapeli Kaszubskiej

Do akcji włączyła się również Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Somoninie, która przygotowała pokaz ratownictwa medycznego.

Na finale nie mogło zabraknąć licytacji, a wśród nich koszulki od WOŚP, których cena wywoławcza wynosiła 50 złotych, a zostały zlicytowana jedna za 900 złotych druga za 500 zł. Zawzięta rywalizacja toczyła się o tort, który w ostateczności został wylicytowany przez wójta gminy Somonino Mariana Kowalewskiego za 700 zł. Mieszkańcy nie szczędzili pieniędzy na koszulkę od OSP Somonino za którą zapłacono 350 zł, czy też obraz witrażowy, który został sprzedany za 500 zł. W tym roku jałówka została sprzedana po cenie wywoławczej 1.000 zł. Wszystkie licytacje zostały prowadzone przez Macieja Bieleckiego.

Bardzo dobrze tegoroczny 27.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ocenia pełniąca obowiązki dyrektora - Angelika Zaborowska.

- W tym roku odwiedziło nas bardzo dużo ludzi. Mieliśmy przygotowane bardzo dużo atrakcji, w tym animacje dla dzieci, dwa zespoły muzyczne oraz odwiedziła nas również Kapela Kaszubska. Przez dwie godziny strażacy z OSP Somonino prowadzili pokaz ratownictwa medycznego, każdy kto chciał mógł skorzystać. Wstępnie myślimy, że z licytacji udało nam się zebrać więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku. Przedmioty, które nie zostały zlicytowane będzie można nabyć po cenie wywoławcze w siedzibie GOKu do wtorku. Nie wiadomo jak będzie się przedstawiała zbiórka wolontariuszy, wyniki ich kwesty poznamy jutro. - posumowała finał.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.