Sierakowice ugrały nowy rekord dla WOŚP!

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 22:48
fot. MD-Z

Z akcentami sportowymi i artystycznymi Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierakowicach. Podczas tegorocznego finału sierakowicki sztab ustanowił nowy rekord zbiórki. Do puszek trafiło aż 43.600,27 zł.

Na terenie gminy Sierakowice od wczesnych godzin porannych do wieczora kwestowało łącznie 50 wolontariuszy. Po południu w hali widowiskowo-sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 rozpoczęto finałowe granie. Nie brakowało akcentów sportowych, jak i artystycznych.

Na dobry początek przed publicznością tanecznie zaprezentowały się przedszkolaki z SP nr 2. Potem sportowych emocji dostarczyły zawodniczki BAT-u Sierakowice, które rywalizowały z drużyną UKS Bryza Kolbudy. Z kolei strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowicach dali wspaniały pokaz ratownictwa. Publiczność podziwiać mogła również tancerzy trenujących pod kierunkiem instruktorów Profesjonalnej Szkoły Tańca El'Dance. Kolejnym sportowym akcentem był mecz piłki nożnej, w którym zawodniczki z drużyny Pantery Sierakowice (Mistrzynie Pomorza) zmierzyły się z "Resztą Świata". Publiczność zobaczyć mogła też pokaz kickboxingu i MMA z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki z Kartuz. Finał zamknął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice pod kierownictwem kapelmistrza Marcina Malesy.

Podczas sierakowickich aukcji licytowano m.in. PlayStation 4 Fortnite, koszulkę Lechii Gdańsk 2018/2019 z podpisami zawodników, poduszkę dekoracyjną, świecznik gipsowy, drewnianą skrzynkę, wykonane przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej, koszulkę WOŚP i obraz z panoramą Sierakowic.

Za najwyższą kwotę zlicytowano koszulkę z podpisami zawodników Lechii-Gdańsk - 2500 zł, z kolei za 700 zł zakupiono na aukcji koszulkę z autografem Lukáša Haraslína pomocnika w drużynie Lechii. Konsolę PS4 zlicytowano za 900 zł, koszulkę WOŚP za 400 zł, fotoobraz za 700 zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.