Tak wyglądał 27. Finał WOŚP w Kartuzach

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 23:55
fot. MD-Z

Koncerty, występy artystyczne, licytacje, nauka udzielania pierwszej pomocy - sporo działo się podczas finału WOŚP w Kartuzach. Za rekordową kwotę 1100 zł wylicytowano podczas imprezy olbrzymiego misia i kosz pełen specjałów z "Domowej spiżarni".

Kartuskie Centrum Kultury gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od wielu lat. Tegoroczny finał przyniósł z sobą nowy rekord dla tamtejszego sztabu. Przez cały dzień wolontariusze z Kartuz kwestowali w różnych zakątkach miasta i powiatu kartuskiego. O godz. 15 rozpoczęła się impreza w KCK. Podczas imprezy wystąpili m.in. zespół Kartësczé Zwónczi, Hubert oraz Anna Brzeska. Na scenie podziwiać można było grupę taneczną As Dance i zespoły działające przy KCK. Popis umiejętności wokalno-tanecznych dała też grupa przedszkolaków "Tygryski i Rybki" z Baśniowej Krainy w Chmielnie. Koncert zespołu The Mind Seekers z Sierakowic.

Tradycyjnie wiele emocji wzbudziły licytacje. Za największą sumę wylicytowano olbrzymiego misia i koszt specjałów z Domowej Spiżarni. Pani Aleksandra z Amelką i Mikołajem zakupiła go za kwotę 1100 zł. Z kolei burmistrz Mieczysław Gołuński za 900 zł wylicytował koszt upominkowy ufundowany przez hotel "Pod Orłem", a wiceburmistrz Sylwia Biankowska - kosz wędlin i indyka z Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Żukowie za 700 zł. Dyrektor KCK, Aleksandra Maciborska-Pytka wylicytowała strażackiego misia i piękny tort z WOŚP.

Podczas finału zebrano ponad 70.000 zł.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.