Ulga podatkowa na fotowoltaikę od 1 stycznia 2019 r.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 10:00
fot. nadesłane

Ciągle słyszymy o podwyżkach cen, oszczędzaniu energii i ochronie środowiska oraz ekologii. Jak zatem w łatwy sposób zacząć żyć ekologicznie i ekonomicznie? Odpowiedź jest prosta - fotowoltaika, to ekologiczna instalacja do wytwarzania energii elektrycznej. Dzięki zamontowanym panelom fotowoltaicznym, które przetwarzają promienie słoneczne w darmowy prąd elektryczny dla naszego domu.

Wiele osób w Polsce już posiada takie instalacje i jest bardzo zadowolona. Warto zgłębić temat i zainteresować się fotowoltaiką bo jest to przyszłość niezależności energetycznej gospodarstw domowych - mówi instalator z firmy EcoAG, projektującej i realizującej takie instalacje w całej Polsce. Ogniwa można montować zarówno na dachu jak i na poziomie gruntu. Przygotowanie inwestycji i budowa instalacji przez doświadczonych instalatorów jest bez problemowa i zajmie kilka dni.

A trochę konkretniej, przykład instalacji fotowoltaicznej dla domku jednorodzinnego:
- Moc instalacji 4kWp, cena od 18900 zł.;
- Zużycie, zapotrzebowanie roczne energii elektrycznej 4000kWh;
- Produkcja energii elektrycznej w skali roku to około 4000kWh;
- Koszt energii około 65gr brutto.

Nie uwzględniając nadchodzących znacznych podwyżek cen energii elektrycznej mamy 2600 złotych oszczędności rocznie. Po odliczeniu 18% ulgi podatkowej (od 1 stycznia 2019 roku istnieje możliwość odliczenia kosztów poniesionych na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej od podatku dochodowego - 53 000zł to maksymalna kwota do odliczenia) zwrot z inwestycji będzie w niespełna 6 lat, dając w dalszym 20 letnim okresie użytkowania instalacji duże kilkudziesięciotysięczne oszczędności ekonomiczne i ekologiczne, chroniąc również tym samym środowisko naturalne.

Po latach niepewności spełniły się oczekiwania tysięcy osób zainteresowanych produkcją własnej energii. Budowa własnej elektrowni słonecznej stała się bardzo dobrą, bezpieczną i stabilną inwestycją pozwalającą zredukować koszty zakupu energii do domu. Warto wspomnieć, że wyłącznie energię elektryczną możemy wyprodukować w swoim domu w przeciwieństwie do innych źródeł energii takich węgiel, gaz czy olej opałowy, których koszty stale rosną, a musimy je ponosić dla zapewnienia podgrzania ciepłej wody użytkowej bądź ogrzewania. Dzięki wyprodukowanej własnej energii elektrycznej przy pomocy odpowiednich grzałek lub pomp ciepła z powodzeniem można zrealizować powyższe zadania. Oddawana nadwyżka energii wyprodukowana przez instalację fotowoltaiczną w lecie lub w ciągu dnia może być odebrana w nocy lub w zimie z zastosowaniem tzw. systemu opustów.

Opłaty za prąd drastycznie zmaleją a pieniądze pozostaną w portfelu i będzie można je wydać na coś innego - czyż to nie rewelacja? Warto skorzystać z takiej możliwości jaką daje fotowoltaika. Dbajmy o środowisko, uczmy nasze dzieci od najmłodszych lat, że inwestowanie w nowe, czyste technologie i rozwiązania, a niewątpliwie fotowoltaikę możemy do takich zaliczyć, przynosi niewymierne korzyści, ma sens i jest dobrym rozwiązaniem dla ludzi i dla naszej planety. Naprawdę trzeba niewiele. Wystarczy słońce i panele fotowoltaiczne a w domu będzie czysta ekologiczna energia elektryczna!

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Po podłączeniu instalacji fotowoltaicznej do domowej instalacji elektrycznej, inwestor będzie miał możliwość obniżenia swojego rachunku za energię elektryczną praktycznie do zera - zakładając, iż instalacja zostanie optymalnie zaprojektowana, pozostaną do zapłaty tylko opłaty abonamentowe! To łatwe. Dzięki nowelizacji prawa energetycznego podłączenie do sieci następuje na zgłoszenie do zakładu energetycznego - bez kosztów po stronie zgłaszającego. Dodatkowo od lipca 2016 można bilansować energię, która jest oddawana do sieci i później pobierana z sieci - kumulowanie energii bez konieczności zakupu w drogich i mało trwałych akumulatorów.

Zadzwoń, porozmawiaj i umów się na spotkanie z naszym doradcą - telefon 725 790 090
www.ecoag.pl.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.