Zwycięstwo FC Kartuzy. Trzy samobójcze bramki rywali

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 09:11

W niedzielę późnym popołudniem w Kiełpinie zostały zainaugurowane ligowe zmagania w ramach I Polskiej Ligi Futsalu grupy północnej. Przed własną publicznością FC Kartuzy przerwali złą passę porażek, wygrywając z WNS Malwee Łódź 10:5.

Początek meczu bardzo dobrze zaczęli kartuzianie, dla których w 46 sekundzie meczu bramkę strzelił Michał Papina. W ósmej minucie do wyniku 2:0 doprowadził Daniel Groth, zaś pierwszą bramkę w drużynie gości zdobył Krystian Pomykała. Gospodarze pobudzeni i dopingowani przez kibiców zwiększyli swoją przewagę nad rywalami dzięki trzeciej bramce Wojciecha Dobka.

Z kolei trzecią bramkę dla ekipy z Łodzi ponownie strzelił Krystian Pomykała. Dalsza część meczu stanowiła seria trzech bramek, które kolejno dla FC Kartuz zdobyli: Sebastian Hinca, Michał Papina i Adam Kordyl. W odpowiedzi rywale dzięki dobrej pozycji Przemysława Olczaka, zdobyli trzeci gol. Po dwudziestu minutach FC Kartuzy wygrywali z WNS Malwee Łódź 6:3.

W drugiej połowie w trzydziestej piątej minucie Filip Kreft zwiększył przewagę nad rywalami doprowadzając do wyniku 7:3. Ósmą bramkę kartuzianom "podarował" Wojciech Magnus. Czwartego gola dla Malwee strzelił Pedro Andre zaś piąty punkt zdobył Krystian Pomykała. W ostatnich minutach meczu goście za sprawą dwóch samobójczych trafień zakończyli mecz z wynikiem 10:5.

FC Kartuzy po wygranym meczu znajdują się na czwartym miejscu w tabeli. Z pięciopunktową przewagą pokonali zespół z Łodzi, który zajmuje 11 miejsce w klasyfikacji.

Zadowolenia z wyniku meczu nie krył trener ekipy z Kartuz.

- Po takim długim czasie bez zwycięstwa, zagraliśmy bardzo dobry mecz. Na pewno bardzo się cieszymy, że udało nam się wygrać i mamy nadzieję, że w następnym meczu będzie jeszcze lepiej - skomentował Jakub Hoffman