Zwycięstwo koszykarek z UKS Bat Kartuzy

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 11:05

W niedzielne przedpołudnie w hali sportowej przy ZSO nr 2 w Kartuzach doszło do emocjonującego meczu koszykówki w ramach pomorskiej ligii w kategorii U12. Zawodniczki z UKS BAT pokonały liderki grupy UKS Basket Ósemka Wejherowo 57:54.

Faworytem pojedynku był zespół gości, który to w pierwszej rundzie pokonał kartuską drużynę różnicą 43 punktów.

Gospodynie od pierwszych minut meczu zaczęły agresywnie kryć na całym boisku, co w efekcie dało niewielką stratę po pierwszej kwarcie 13-14. Z czasem konsekwentna gra w obronie przyniosły zamierzone efekty i po 30 minutach zawodniczki z UKS BAT wygrywały 45-31. Jednak w ostatniej kwarcie nadeszło zbyt wczesne rozprężenie w drużynie. Koszykarki z Wejherowa ponownie zaczęły trafiać z czystych pozycji i na niespełna 3 minuty do końca meczu to drużyna gości objęła prowadzenie 53-51.

Końcówka meczu przyniosła licznie zgromadzonym kibicom wiele emocji i radość ze zwycięstwa dla gospodyń 57-54.

Kolejny mecz drużyna rozegra 20 stycznia w Gdyni z GTK Arka Gdynia, a 27 stycznia we własnej hali o godzinie 11 podejmować będą zeszłoroczne mistrzynie ligi UKS Siódemka Sopot.

Drużyna wystąpiła w składzie: Bielińska Antonina 23 pkt, Wesserling Wiktoria 8, Formella Antonina 8, Formela Łucja 7, Leman Lidia 4, Karczewska Karolina 4, Brylowska Agnieszka 2, Brzeska Nicola 1, Brylowska Kornelia, Teclaf Anna, Uzarek Nadia, Kąkol Alicja.