Banino. Wolontariusze zebrali rekordową kwotę ponad 77 tys. zł

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 11:11
fot. nadesłane

Kolejny rekord zanotował baniński sztab, który z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra już od 12 lat. Z roku na rok może on pochwalić się większą suma uzbieranych środków. W tym roku 60 wolontariuszom udało się ugrać kwotę aż 77.692,34 złotych! Jest to wynik prawie o 25.000 zł lepszy niż przed rokiem.

Szkoła Podstawowa w Baninie już po raz 12. zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku w kwestę włączyło się 60 wolontariuszy z oryginalnym identyfikatorem Fundacji WOŚP oraz 99 wolontariuszy wspierających sztab z wewnętrznymi identyfikatorami sztabu nr 315. Banińskich wolontariuszy można było spotkać m.in. na terenie Centrum Handlowym "Matarnia" w Gdańsku, przy kościele w Baninie oraz na terenie Banina, na Lotnisku im Lecha Wałęsy w Gdańsku oraz w różnych miejscach Trójmiasta.

- Tym razem do działań Sztabu dołączyło się kilka Firm między innymi Skarbony Stacjonarne naszego Sztabu znajdowały się w Studiach S7 w Baninie i Pruszczu Gdańskim. Skarbony Stacjonarne były również na Promie Pasażerskim Stena Spirit oraz jedna Skarbona na terenie Szkoły Podstawowej w Baninie - dodaje Małgorzata Lewińska, szefowa sztabu.

Tegoroczna zbiórka zakończyła się niesamowitym rekord - ugrano 77.692,34 złotych!

- Należą się ogromne podziękowania wszystkim, którzy wspierali wolontariuszy naszego sztabu rodzice, starsze pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie poświęcający swój czas, aby razem z naszymi wolontariuszami i zebrać jak najwięcej pieniążków na szczytny cel. Mimo złej pogody oni wytrwale kwestowali, świetnie bawiąc się przy tym i można stwierdzić, że "Na wielkie serce nie ma wyznaczonych dni, wrażliwym nie jest się tylko od święta. Od życzliwości, współczucia, przyjaźni nie bierze się zwolnienia. Na robienie dobra każda chwila jest… dobra!" - zaznacza Małgorzata Lewińska.

- Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom będzie można pomóc najmłodszym. Bo w myśl tegorocznego hasła zbieraliśmy: "Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". Największe podziękowania należą się wolontariuszom, którzy mają dobre serduszka, są bezinteresowni oraz poświęcają swój czas, aby pomóc temu najmłodszemu człowieczkowi - dziecku - podsumowuje szefowa banińskiego sztabu.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.