Jubileuszowy Finał WOŚP w Pomieczynie - zebrano ponad 11 tys. zł

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 11:56
fot. nadesłane

Pomieczyno już po raz 10. zagrało dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godzin porannych na ulicach miejscowości można było spotkać kwestujących wolontariuszy, natomiast popołudniem orkiestrowe granie przeniosło się do Szkoły Podstawowej w Pomieczynie, gdzie nie brakło występów i licznych licytacji. Wspólnie udało się zebrać rekordową kwotę 11.020,34 zł i 3 Euro.

Jubileuszowy, dziesiąty pomieczyński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Tradycyjnie jak co roku mieszkańcy gminy Przodkowo spotkali się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pomieczynie, gdzie nie brakło orkiestrowych atrakcji. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z Wilanowa, którzy poza występem wsparli tegoroczny finał pieniądze, które udało im zebrać podczas kolędowania po okolicznych mieszkańcach. Publiczność miała też okazję wysłuchać solistów ze Szkoły Podstawowej w Czeczewie pod kierunkiem Jerzego Stachurskiego. Po występie przedstawicieli szkoły w Pomieczynie, na scenie pojawił się również Zespołu Regionalnego Tańca Kaszubskiego ,,Małe Kaszuby", któremu towarzyszył pan Jerzy Soliwoda oraz Mirosław Sobisz. W przerwach pomiędzy występami i licytacjami przygrywał zespół 3D z Szemuda. W zbiórkę włączyły się również panie z Koła Gospodyń Wiejskich Hopowianki, które zebrały w swoim gronie pieniądze, a następnie oficjalnie przekazały podczas Finału na rzecz małych dzieci.

Przez cały czas trwania festynu można było korzystać z loterii fantowej, którą prowadzili nauczyciele i młodzież z Pomieczyna. Sporym zainteresowaniem cieszyła się licytacja. Wylicytowano sprzęt AGD, sprzęt nagłaśniający, prace ręczne przygotowane przez podopiecznych z Kobysewa, kosz z wędlinami i pieczywem przekazany przez GS Żukowo, unikatową "Księgę bajek" z dedykacją wójta Andrzeja Wyrzykowskiego i wiele innych przedmiotów.

- Wielki zegar, który został wylicytowany przez prezesa Gminnej Spółdzielni z Żukowa został przekazany na licytację przez rodziców dziewczynki, która przez kilka dni korzystała zaraz po swoich narodzinach ze sprzętu zakupionego w poprzednich edycjach Wielkiej Orkiestry. Uważali oni za swój obowiązek włączyć się w tegoroczną akcję, gdyż doświadczyli, jak ważny okazał się sprzęt ratujący życie bezbronnych małych istot, które nie mogą np. samodzielnie oddychać - zaznacza Beata Ludwichowska.

W tym roku orkiestrowemu graniu przyświecało hasło "Pomaganie jest dziecinnie proste". Z pewnością wiedzą o tym także mieszkańcy gminy Przodkowo, którzy nie zawiedli i pieniędzy wrzucanych do orkiestrowych puszek oraz nie żałowali grosza także podczas licznych licytacji. Wspólnie udało się ugrać kwotę 11.020,34 zł i 3 Euro, a więc o dwa tysiące więcej niż przed rokiem.

- Jesteśmy dumni z tego faktu i dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do tej akcji, która ma na celu wspomóc zakłady diagnostyki specjalistycznej, która ratuje małe dzieci. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii - podkreśla Beata Ludwichowska.

- To dzięki tym, którzy współorganizowali Finał, ale i też tym, którzy licytowali, wrzucali do puszek, przekazywali fanty, pieniądze, małe dzieci będą miały szanse na szybką diagnostykę, a następnie szansę na szybkie leczenie i normalne życie - dodaje.

W Szkole Podstawowej w Pomieczynie Orkiestra zagrała dzięki inicjatywie rodziców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów, a także wsparciu szkół z Czeczewa, Przodkowa, Szarłaty i Wilanowa oraz wielu instytucji, które włączyły się w akcję przygotowując program artystyczny oraz przekazując fanty lub pieniądze.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.