Patryk Zaborowski wyróżniony na Balu Mistrzów Kickboxingu

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 12:46
fot. nadesłane

W piątek w Węgrowie odbył się Bal Mistrzów Kickboxingu. Podobnie jak przed rokiem zostały wręczone nagrody Heros oraz wyróżnienia za pracę na rzecz Polskiego Związku Kickboxingu. Wśród laureatów wyróżniony został Patryk Zaborowski trener Kadry Narodowej oraz szkoleniowiec Rebelii Kartuzy. Kapituła doceniła wieloletni wkład Patryka Zaborowskiego w organizację imprez.

Podczas trwania Gali gremium konkursowe uhonorowało działaczy i sportowców osiągających najwyższe sukcesy.

W kategorii "Impreza Roku" to właśnie Kartuska Gala " Mecz Międzypaństwowy Polska vs Węgry" uświetniająca obchody 100 lecia odzyskania Niepodległości zdobyła główną nagrodę. Prowadzący Prezes PZKB podkreślił, że Kartuskie Gale wyróżniają się spośród innych imprez sportowych a wybór komisji konkursowej był jednomyślny.

Turniej Polska -Węgry transmitowany był w 25 państwach, nawet tak odległych jak Birma i Laos, a łączna widownia przed tv i w Internecie sięgała prawie 200 000 tysięcy widzów.

W drużynie kadry Zaborowskiego została także statuetka najlepszego zawodnika roku przyznana Łukaszowi Puczyńskiemu oraz dla najlepszego trenera roku, którą zdobył Tomasz Biernacki -trener kadry oraz trener prowadzący Patryka Zaborowskiego.

-Cieszę się, ze moja praca została doceniona, a tak mała miejscowość jaką są Kartuzy na stałe wpisała się do historii polskiego kickboxingu. Wspólnie z moimi podopiecznymi zarówno tymi z klubu jak i z kadry jesteśmy dumni i zmotywowani do jeszcze cięższej pracy. Nasza gala odbiła się szerokim echem na świecie i została opublikowana na stronach światowej organizacji kickboxingu WAKO. W tegoroczne przygotowania włożyliśmy maksimum naszej wiedzy, sprowadziliśmy do Kartuz drugą najlepszą drużynę na świecie i zdołaliśmy wygrać ten trudny mecz. 2018 rok był niesamowity i obfitował w pasmo wielu zwycięstw Rebelii jak i kadry. Nasza dyscyplina wstąpiła do MKOL i stała się dyscypliną Olimpijska, pozostaje nam tylko czekać na wstąpienie do programu igrzysk. Nagrodę Heros dedykuję mojej Drużynie Rebelii Kartuzy oraz Drużynie Kadry Narodowej Kick-light seniorów, której przewodniczę. Szczególne podziękowania kieruje w kierunku Urzędu Miasta z Burmistrzem Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim oraz Dariuszem Las, którzy od lat tworzą sprzyjające warunki do organizacji takich imprez. - dziękował Patryk Zaborowski

nadesłane/Kartuski Klub Kickboxingu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.