Okradał myjnie samochodowe - grozi mu nawet 10 lat więzienia

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 13:35
fot. internet/KPP Kartuzy

Kradł pieniądze m.in. z automatów w myjniach samochodowych. Działał na terenie gmin Żukowo, Przodkowo i Kolbudy. Zatrzymanemu przez policję 31-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach w czwartek zatrzymali 31-latka podejrzanego o serię włamań i kradzieży. Sprawca od października ubiegłego roku ma na swoim koncie szereg kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowań kradzieży na terenie gminy Żukowo, Przodkowo oraz Kolbudy.

- Jego łupem padały głównie pieniądze z automatów znajdujące się na myjniach samochodowych. Ponadto dokonał kradzieży gotówki z jednego z warsztatów samochodowych na terenie gminy Żukowo oraz odkurzacza marki Karcher z gminy Przodkowo. Łączna suma strat to ponad 20 tys.zł - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Policjanci zajmujący się sprawą zgromadzili obszerny materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczyli monitoring, który pozwolił im wytypować sprawcę przestępstw. 31-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego zatrzymano w czwartek. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów w jego domu. Został przewieziony do Komisariatu Policji w Żukowie, gdzie usłyszał zarzuty.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności związane z działalnością 31 - latka sprawdzając, czy nie ma on na swoim koncie innych kradzieży oraz włamań. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.