Udekoruj swój dom na walentynki

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 17:44
fot. nadesłane

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami i najwyższy czas zaplanować w jaki sposób uczcimy ten niezwykły dzień - jak uczynimy go innym niż wszystkie oraz innym niż rok temu, czy dwa.

Wydaje się, że udekorowanie domu to krok w dobrym kierunku. Rzadko przecież myślimy o tym, żeby przestrzeń, w której zamierzamy spotkać się z bliską sercu osobą, wyglądała tego dnia naprawdę unikatowo. Skupiamy się na prezentach, smakołykach, muzyce.  Dekoracje na Walentynki są stosunkowo mało popularne, choć stanowczo warto o ich pomyśleć. To właśnie ozdoby walentynkowe tworzą niepowtarzalny klimat i sprawiają, że dom wygląda odświętnie i bardzo romantycznie. 

Miłosne symbole i kolory

Walentynki wszystkim kojarzą się z kolorem czerwonym oraz różowym a także serduszkami. Kartki z miłosnymi wyznaniami, torebki na prezenty a nawet opakowania słodyczy są w odcieniach różu i czerwieni. Serca i serduszka są wszędzie - przez ten jeden dzień wszystko dookoła przypomina nam, że wart kochać, wyznawać miłość i przełamywać własną nieśmiałość w kwestii wyznawania uczuć.

Udekorowanie domu na spotkanie z ukochanym bądź panią swojego serca to doskonały sposób na stworzenie prawdziwie miłosnej atmosfery. Dekoracja sama w sobie może być wyznaniem uczuć i zaproszeniem do stworzenia związku, który przetrwa do kolejnych Walentynek.

Ciekawym rozwiązaniem jest udekorowanie domu girlandami i lampionami (albo bibułowymi kulami). Sprawią one, że zapanuje odświętny klimat, a osoba, którą zapraszamy do spędzenia romantycznego wieczoru naprawdę poczuje emocjonalną aurę dnia zakochanych. Jeśli naprawę postaramy się starannie udekorować mieszkanie, będzie to dowód, że zależy nam na niej. Że chcemy uczcić święto zakochanych w oryginalny sposób.

Girlandy, lampiony oraz rozmaite zawieszki na ten jeden jedyny dzień uczynią zwykłe mieszkanie romantycznym miłosnym gniazdkiem. Oczywiście można się irytować, że to naiwne, dziecinne czy banalne, ale ktoś, kogo zaprosicie do perfekcyjnie udekorowanego mieszkania na pewno tak nie pomyśli - raczej wzruszy się i pomyśli o was z czułością. Że też wam się chciało, że zadaliście sobie tyle trudu... - to musi być coś więcej niż przyjaźń! 

Romantyczne prezenty

W pięknie udekorowanej przestrzeni wręczanie romantycznych prezentów jest szczególnie przyjemne - podobnie jak ich otrzymywanie. Warto zadbać także o atrakcyjne oświetlenie. Tworzeniu romantycznej aury sprzyja światło świec.

Szczególnie atrakcyjnie prezentują się na stole duże świece kuliste w intensywnym kolorze czerwonym. Dekorując stół pamiętajmy także o ozdobnych serwetkach, a jeśli samodzielnie przygotowujemy słodkości, także o papilotkach na muffinki. Wszystkie te drobiazgi sprawiają, że zwykła kolacja przy świecach przeradza się w naprawdę romantyczną randkę, która może przesądzić o dalszym przebiegu związku. 

Obok prezentów gotowych, jak biżuteria, bielizna czy kartki z wyznaniami, warto swoją drugą połówkę po prostu... zaopatrzyć na drogę powrotną. Nawet gdyby walentynkowa kolacja miała skończyć się śniadaniem, na podwieczorek warto unieść z romantycznego spotkania słodkości w specjalnej papierowej torebce z nadrukiem LOVE. Za każdym razem, kiedy sięgnie się do niej po łakocie, wrócą wspomnienia: zapachy, smaki, słowa, gesty... 

Ozdoby walentynkowe powinny zagościć w naszych domach w każdy czternasty dzień lutego. To czas wciąż mroczny, zimowy, senny... Ale już z nadzieją wypatrujemy wiosny. Namiętna czerwień, romantyczny róż, światło świec - niech rozjaśniają zimowe ciemności i świadczą o naszych uczuciach, zanim nadejdzie maj, tradycyjny miesiąc zakochanych. 

Dekoracje na Walentynki pozwalają poczuć odrobinę lata w środku zimy i przełamać lody we wzajemnych relacjach. Pięknie udekorowany dom to ukłon w stronę miłej sercu osoby i bardzo konkretne miłośne wyznanie. Wszystkie dekoracje walentynkowe dostępne w sklepie https://mellilu.com/ równie dobrze sprawdzą się w lokalach użytkowych, restauracjach, kawiarniach czy w przestrzeni publicznej, zawsze dając ten sam zaskakujący i przyjemny dla oka efekt estetyczny. 

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.