Kartuzy upamiętnią Pawła Adamowicza

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 09:51
fot. internet/gdansk.pl

Tragiczne wydarzenie, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Gdańsku ogromnie poruszyły wszystkich Polaków, również mieszkańców Kaszub. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zmarł na skutek ran od ciosów nożem zadanych przez 27-letniego Stefana W. podczas "Światełka do nieba" na finale WOŚP. Mimo starań lekarzy prezydent odszedł w poniedziałek, 14 stycznia. W wielu miejscach w Polsce odbyły się tego dnia wiece przeciwko przemocy i nienawiści oraz marsze milczenia. Z mieszkańcami Gdańska i rodziną zamordowanego prezydenta łączą się również mieszkańcy Kaszub.

We wtorek, 15 stycznia o godz. 20 w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach odbędzie się nabożeństwo w intencji śp. Pawła Adamowicza.

- Złączeni ponad podziałami w idei sprzeciwu wobec przemocy i nienawiści, wspólnie z ks. dr. Ryszardem Różyckim, serdecznie zapraszam na nabożeństwo w intencji zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska, które odbędzie się we wtorek, 15 stycznia 2019 roku w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach, o godz. 20:00. Zapraszam również do zapalenia symbolicznego znicza na kartuskim Rynku, przy portrecie zmarłego Prezydenta Gdańska - napisał burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Z kolei przed południem, o godz. 11 na kartuskim Rynku burmistrz Kartuz oraz starosta Bogdan Łapa, złożą wieńce i zapalą znicze pod portretem Pawła Adamowicza.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.